PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > Artykuły > Bezpieczeństwo

Artykuły: Bezpieczeństwo

Jak włamać się na iPhone'a? 28 sierpnia 2008

Autorem tekstu jest Piotr Konieczny, który prowadzi własnego bloga pod adresem http://blog.konieczny.be/.


Niedługo trzeba było czekać na pierwszą lukę w telefonie Apple. Jeden z użytkowników forum MacRumors zauważył, że na iPhone z zablokowaną klawiaturą można zrobić praktycznie wszystko... od przejrzenia wpisów w książce kontaktów do przejrzenia historii e-mailii, czy wykonania nieautoryzowanego połączenia telefonicznego.

Jak firmy mogą się chronić przed kradzieżą 24 kwietnia 2008

Przy tylu głośnych informacjach prasowych na całym świecie na temat kradzieży tożsamości wydaje się nieprawdopodobne, że firmy w dalszym ciągu padają ofiarą tego przestępstwa. A jednak, doktor Anton Grashion, Strateg ds. Bezpieczeństwa na region Europy, Środkowego Wschodu i Afryki w firmie Juniper Networks twierdzi, że nie powinnyśmy być tym zbytnio zaskoczeni.

Jak długo utrzymamy bramy zamknięte? 15 stycznia 2007

Wiele urządzeń telefonii przenośnej oferuje obecnie przesyłanie wiadomości multimedialnych, możliwość ściągania plików, przeglądarki, gry sieciowe, aplikacje biurowe, TV i wirtualne sieci prywatne dla abonentów. Ten rodzaj funkcjonalności wymaga mobilnego połączenia danych (zarówno 2,5G jak i 3G), a ponieważ ceny przewidziane dla tych opcji wciąż maleją, coraz więcej abonentów korzysta z możliwości oferowanych przez przepływ danych.