PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > Artykuły > Wywiady > Skąd oferty tańszych kodów na SIMLOCKA w BB5 i DB2020? - Cz II - Orange

Skąd oferty tańszych kodów na SIMLOCKA w BB5 i DB2020? - Cz II - Orange

Jak pisaliśmy w części pierwszej, w Polsce przed nieautoryzowaną sprzedażą kodów do odblokowania telefonów komórkowych Nokia BB5 uchronił się tylko operator Orange. Użytkownicy telefonów z blokadą w tej sieci mają tylko dwie możliwości - kupić kod u operatora lub skorzystać z usług nieautoryzowanych serwisów GSM, które posiadają urządzenie MT-Box Pro, które obecnie umożliwia odblokowanie SIM z większości telefonów Nokia BB5. O głoś w tej sprawię poprosiliśmy Jacka Kalinowskiego – rzecznika prasowego Grupy TP.

Jacek Kalinowski – rzecznik prasowy Grupy TP – Orange.

Koszt zdjęcia blokady Sim-lock z telefonów Orange w ofertach Post-paid wynosi 500 zł brutto. Opłata za usługę jest jednakowa zarówno w czasie trwania, jak i po zakończeniu umowy promocyjnej. Jest to opłata cennikowa. W ofercie Twój Mix i Jedna Idea Mix to również 500 zł brutto, natomiast w Idea Mix 610 brutto. Cennik ofert Pre-paid (Nowy POP i Orange Go) nie zawiera informacji o opłacie za zdjęcie Sim-locka. Nie podajemy takich danych, ale z tego, co wiem nie jest to duża grupa klientów w ciągu roku. Stosowanie blokad Sim-lock wynika z zasad sprzedaży promocyjnej telefonów i regulaminu usług PTK Centertel, operatora Orange. Nie świadczymy usługi zdejmowania blokad SIM-LOCK na innych zasadach niż podane na wstępie i nie są mi znane żadne praktyki w tej sprawie. Jeżeli takie działania miałyby m-ce wśród Pracowników PTK Centertel zostałyby wobec nich wyciągnięte konsekwencje służbowe. Istnieje natomiast możliwość odblokowania zablokowanego telefonu (chodzi o blokadę IMEI) w wyniku kradzieży. Usługa ta jest bezpłatna i wystarczy, aby klient potwierdził swoje dane (podął IMEI telefonu etc) korzysta z niej średnio ok. 1 tys. klientów w ciągu roku. Przypomnę ze łączna liczba klientów Orange na koniec 1 kwartału 2007 r. wynosi 12,86 mln.


Każdy operator zapytany przez nas o to, czy znany jest wewnątrz firmy proceder nieautoryzowanej odsprzedaży kodów na SIM-Lock, kwituję pytanie najczęściej jak rzecznik TP
Nie świadczymy usługi zdejmowania blokad SIM-LOCK na innych zasadach niż podane na wstępie i nie są mi znane żadne praktyki w tej sprawie. Jeżeli takie działania miałyby m-ce wśród Pracowników PTK Centertel zostałyby wobec nich wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Jeżeli tak jest, to dlaczego kody do telefonów jednego operatora są dostępne, a do drugiego nie?

CDN..

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 14 wynosi: