PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > 165 tys. użytkowników MVNO w Polsce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/165-tys-uzytkownikow-mvno-w-polsce-5284.html
QR Code
165 tys. użytkowników MVNO w Polsce

Paweł Wasik, 3 stycznia 2009, 09:57 (ostatnio zmodyfikowano w sobota, 3 stycznia 2009 o 12:08)
Tagi: MVNO (Mobile Virtual Network Operator), statystyki

Na koniec trzeciego kwartału 2008 roku dziesięciu wirtualnych operatorów komórkowych w Polsce miało około 165 tys. aktywnych klientów.

To zaledwie 0,4 proc. całego polskiego rynku telefonii komórkowej. Pomimo to do startu szykują się kolejni gracze, m.in. Inea, PKO BP, Allegro.pl oraz Gadu-Gadu.

Jak widać, operatorzy wirtualni nie stali się zagrożeniem dla liderów rynku komórkowego. Jednak dokładna liczba klientów polskich operatorów wirtualnych jest trudna do oszacowania, ponieważ większość z nich odmawia podania danych.

Przykładowo sieć MobilKing chwali się liczbą 150 tys. użytkowników, ale nie wiadomo ilu z nich aktywnie korzysta z usług, natomiast sieć Carrefour Mova korzysta regularnie ok. 30 tys. użytkowników. Z kolei w mBank Mobile aktywnych jest około 1/3 zamówionych kart SIM.

Źródło: Rzeczpospolita

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 3.01.2009 @ 13:56

Operatorzy wirtualni bardzo często oferują bardzo atrakcyjne stawki swoich usług. Ich grupa docelowa do jakiej kierują swoją ofertę jest jest bardziej określona. Dzięki temu mogą lepiej zaspokajać potrzeby rynku. Niestety nie potrafią zawojować rynku a przyczyna jest bardzo prosta - brak znajomości marki wśród użytkowników. Po prostu niewielu ludzi zna ich ofertę i jest w stanie skonfrontować ją z tym z czego aktualnie korzystają.
Mobilking potrafił i nadal kontynuuje w mediach szeroko zakrojoną kampanię reklamową i przynosi to efekty - w tak krótkim czasie mają już ok. 150 tys. kart SIM. Carrefour Mova też nieźle sobie radzi. A tacy operatorzy jak mBank mobile, myAvon mimo że są już długo na rynku nada pozostają i chyba pozostaną niezauważeni. W dzisiejszej sytuacji gdy rynek jest już bardzo nasycony nie wystarczy dobra oferta, trzeba ją jeszcze skutecznie potrafić przekazać, dotrzeć z nią do potencjalnych klientów.
electro_spiro 3.01.2009 @ 14:32
do tego newsa przydałaby się pełna lista sieci mvno - każda z szacunkową ilością użytkowników. dzięki temu można by próbować wysnuć wnioski komu udało zrealizować się plan biznesowy.
Przemek89k 3.01.2009 @ 17:44
Moim zdaniem telefonia mvno zacznie się cieszyć coraz większym powodzeniem. Wynika to z faktu, że często jest tańsza bądź porównywalna do zwykłej sieci gsm, ponadto korzstanie z wirtualnego operatora opłaci się osobom które korzystają sporadycznie z telefonu. Prostym przykładem jest sieć "Carrefour" - robiąc tam zakupy za określoną kwotę dostajemy darmowe minuty do wykorzystania. Jest to atrakcyjna forma bonusu, z której nie sposób nie skorzystać. Ponadto , gdy powstaje nowa wirtualna telefonia często towarzyszy jej duża kampania reklamowa. Podobnie było z siecią "mobilking" która oferowała wiele gratisów np. plakat z nagą kobietą - który miał przyciągnąć męską część korzystających. Uważam że zainteresowania wirtualną telefonią nie jest chwilowe i że w przyszłości będzie popularną formą komunikowania się. Myślę że telefonia wirtualna w połączeniu z szybkim dostępem do internetu, licznymi dodatkami w postaci usług np. darmowe rozmowy z tej samej sieci stanie się alternatywą gsm.
@Łukasz Roguski 3.01.2009 @ 23:18
electro_spiro: Masza rację,ale niestety w dzien wolny od pracy nawet nie mogliśmy zadzwnoić/skonktatkować się z operatorami. Naszą zasadą jest publikowanie jedynie rzetelnych i sprawdzonych u źródła lub na podstawie własnych testów informacji. W tym przypadku chyba niebawem przygotujemy własny raport na temat MVNO w Polsce. To ciekawy i przez niektórych pomijany temat.

Pozdrawiam
Łukasz Roguski
electro_spiro 4.01.2009 @ 15:20
dzięki za odzew. jestem ciekaw jaka jest sytuacja innych mvno. z niecierpliwością czekam na wyniki waszego dochodzenia. wierzę, że uzyskacie jak najwięcej miarodajnych danych przez co informacja o osiągnięciach wirtualnych zyska na wiarygodności. przyznam, że mam paru "faworytów" i jestem ciekaw jak sobie radzą.
Nill 6.01.2009 @ 01:18
ja jakoś nie ufnie podchodzę do wirtualnych operatorów,ale to są tylko i wyłączenie moje odczucia nie do końca umotywowane,wole zdecydowanie natomiast tradycyjnych operatorów takich jak Orange - bo mam tam abonament i jestem zadowolony

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości