PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > 499 sieci w roamingu Cyfrowego Polsatu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/499-sieci-w-roamingu-cyfrowego-polsatu-5620.html
QR Code
499 sieci w roamingu Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat usługę roamingu międzynarodowego świadczy w oparciu o umowę zawartą z brokerem roamingowym, który współpracujący z hiszpańskim operatorem Telefonica Moviles, mającym jeden z największych zasięgów roamingowych na świecie.

Klienci telefonii komórkowej Cyfrowego Polsatu mogą korzystać z usługi w 499 sieciach i w 214 krajach i terytoriach zależnych na całym świecie, włącznie z roamingiem na promach i statkach oraz w satelitarnej sieci Thuraya.

Dostęp do usługi roamingowych możliwy jest dzięki wykorzystaniu rozwiązania Dual IMSI (IMSI – International Mobile Subscriber Identity). Oznacza to, że karty SIM klientów Cyfrowego Polsatu korzystają z dwóch numerów IMSI: IMSI należącego do Cyfrowego Polsatu oraz IMSI Telefonici Moviles. Jeżeli klient wyjeżdża do kraju, w którym Cyfrowy Polsat ma bezpośredniego partnera roamingowego, karta automatycznie loguje się do jego sieci z IMSI Cyfrowego Polsatu. W przypadku braku bezpośredniego partnera w danym kraju lub utraty zasięgu jego sieci, karta także w sposób automatyczny loguje się i korzysta z usług na bazie IMSI Telefonici Moviles. Proces ten zachodzi w sposób niezauważalny dla użytkownika, który cały czas dostępny jest pod tym samym numerem telefonu.

Na chwilę obecną Cyfrowy Polsat w ramach roamingu międzynarodowego świadczy usługi głosowe i SMS dla klientów postpaid i prepaid. W najbliższym czasie uruchomione zostaną usługi transmisji danych.

Cyfrowy Polsat usługi telefonii komórkowej świadczy od 8 września 2008 r., jako operator wirtualnej sieci telefonii komórkowej działającej w modelu infrastrukturalnym, tzw. "full MVNO" . Spółka ma własną infrastrukturę telekomunikacyjną, dzięki której może projektować własne taryfy, cenniki i usługi dodatkowe, za wyjątkiem sieci radiowej, z której korzysta na podstawie umowy o roamingu krajowym zawartej z PTC (operatorem sieci Era).

Źródło: Cyfrowy Polsat

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości