PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > 500 tys. zł kary dla TP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/500-tys-zl-kary-dla-tp-5224.html
QR Code
500 tys. zł kary dla TP

Paweł Wasik, 16 grudnia 2008, 10:53
Tagi: Telekomunikacja Polska (TP SA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałożył na Telekomunikację Polską (TP) 500 tys. zł kary za niedostarczanie UKE tekstów umów o dostępie do budynków i infrastruktury telekomunikacyjnej, zawieranych z innymi operatorami.

UKE podał, że zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym TP jest zobowiązana do przekazywania Urzędowi w ciągu 14 dni tekstów zawartych umów o dostępie telekomunikacyjnym.

Zdaniem UKE, spółka od lipca 2006 r. nie przekazała Urzędowi 554 takich umów, twierdząc, że nie ma takiego obowiązku. UKE podał, że umowy są jawne i Urząd ma obowiązek udostępniać je zainteresowanym podmiotom na ich wniosek.

Urząd poinformował, że Telekomunikacja Polska dopiero po wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary rozpoczęła przekazywanie treści umów

Źródło: PAP

reklama

Ostatnie opinie internautów

pioytrula 16.12.2008 @ 18:59
Z jednej strony dobrze, że ktoś im utarł nosa, ale pewnie to i tak się odbije na klientach. TP dalej zachowuje się jak książę na włościach i to nie tylko dla klientów :(
julka88 17.12.2008 @ 00:03
To już nie pierwsza kara nałożona przez UKE na Telekomunikację Polską. Uważam, że bardzo dobrze się dzieje. TP zachowuje się jak monopolista, któremu wolno wszystko i z którym każdy powinien się liczyć. Najwyższy czas uświadomić im, że minęły te błogie dla nich czasy, gdy byli dla większości Polaków dobroczyńcami, dojącymi im szansę kontaktu z bliskimi "na odległość".
Postawa TP przypomina mi zachowanie Poczty Polskiej... Ale i na nich przyjdzie pora, i to już niedługo.

Coś się musi zmienić w postępowaniu TP, bo nie dość, że traci klientów, to jeszcze nakładane są na nią kary. Oby dało to jej do myslenia.
Mesaj 17.12.2008 @ 15:32
Zaniedbywanie obowiązków jednak słono kosztuje..

TP duże nakłady ma w Polsce, więc klientom na pewno coś odbiją. Gdyby mieli więcej konkurentów takich jak Netia może wreszcie by się ruszyli do roboty
luko92 1.01.2009 @ 10:09
Jeżeli Telekomunikacja Polska nie zmieni swojego postępowania:
- drogie abonamenty
- wolny internet
- problemy z umowami
- niskie standardy
to szybko straci klientów. Ja sam przeszedłem właśnie do Netii i jestem zadowolony. 2x szybszy Internet w tej samej cenie co poprzednia prędkość w tp, abonament telefoniczny cały do wygadania i jeszcze mogę spełnić swoje marzenie :)
Pozdrawiam !

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 6 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03