PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Aero2 będzie budować sieć wspólnie ze Sferią

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/aero2-bedzie-budowac-siec-wspolnie-ze-sferia-5482.html
QR Code
Aero2 będzie budować sieć wspólnie ze Sferią

Łukasz Roguski, 6 lutego 2009, 09:25
Tagi: Aero 2, Cyfrowy Polsat, Sferia, Zygmunt Solorz-Żak

Sferia, operator stacjonarny w Warszawie i Ostrołęce, podpisał umowę o współpracy ze spółką Aero2, która ma licencję na wykorzystanie pasma GSM900. Spółki będą wspólnie budować sieć radiową. Rynek pełen był spekulacji, że Aero2 jest kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka (właściciela Polsatu), sam zainteresowany zastrzega jednak w rozmowie z Pulsem Biznesu, że nie jest powiązany z Aero2.

- Sferia podpisała z Aero2 umowę na wspólną budowę sieci. Ja nie mam z Aero do czynienia, nie jestem udziałowcem tej spółki — mówi Zygmunt Solorz-Żak. - W tym roku potrzebne jest 300 mln zł na budowę sieci - dodaje Solorz.

Sferia jest w trakcie ustalania strategii rozwoju - założeniem jest rozwijanie zasięgu sieci CDMA operatora o największe polskie miasta (a docelowo nawet 90 proc. kraju). Myśli się także o synergiach (np. wspólnych usługach) między Cyfrowym Polsatem, a Sferią.

Źródło: Puls Biznesu

reklama

Ostatnie opinie internautów

bronek 6.02.2009 @ 10:13
Solorz to za małe miki żeby działać w telekomunikacji...
das 6.02.2009 @ 11:06
Ech, wszystko staję się jasne, co zresztą Łukasz sugerował. Przetrarg na 900 GSM, Play oddaję 1 pasmo, to trafia do Aero2, a te nagle przejmuję Sferia Solorza. No , ładne miki :)
krzychu.pl 7.02.2009 @ 14:21
Solorz widać, że naprawdę myśli poważnie o wejściu w rynek telekomunikacyjny i w obecnej formie Sferia jak i Cyfrowy Polsat to jedynie prolog tego co się będzie działo... Ten człowiek ma kapitał a to bardzo ważne bo 2 inne podmioty które posiadają również częstotliwości czyli CenterNet i Mobyland poczyniły bardzo niewiele a minął już ponad rok od zdobycia pasm. Tymczasem Solorz nie zasypuje gruszek w popiele i liczy, że uda mu się wyrwać duży kawałek z tortu telefonii komórkowej. Byle tylko nie urucjomiła się znana jego 'zdolność oszczędzania'. Mimo, że rynek jest już bardzo nasycony to będę kibicował tej inicjatywie bo operator będzie musiał zaoferować ciekawe usługi i ceny by do siebie przekonać. A to może przełożyć się na jeszcze większą konkurencję która może przynieść korzyści wszystkim użytkownikom sieci.
electro_spiro 8.02.2009 @ 17:28
ciekawe czy będą sprzedawać telefony hybrydowe z gsm/cdma?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 2 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03