PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Aktualizacja Mango dla WP7 - konferencja w Warszawie na żywo

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/aktualizacja-mango-dla-wp7-konferencja-w-warszawie-na-zywo-9236.html
QR Code
Aktualizacja Mango dla WP7 - konferencja w Warszawie na żywo

Maciej Celmer, 24 maja 2011, 16:11 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 24 maja 2011 o 18:37)
Tagi: aktualizacja, konferencja, Microsoft, Windows Phone 7

Tuż po 17 zrelacjonujemy dla Was na żywo konferencję poświęconą aktualizacji systemu operacyjnego Windows Phone, najmłodszej platformy na rynku technologii mobilnych. Zapraszamy.

O godzinie 16 czasu Polskiego rozpoczęła się konferencja w Nowym Jorku. Steve Ballmer zapowiedział ponad 500 zmian, które zostaną wdrożone w systemie Windows Phone 7.5 Mango.

Ciekawe czy usłyszymy również coś o partnerstwie z firmą Nokia i ekskluzywnych funkcjach dla fińskich urządzeń?

Microsoft poda dzisiaj wszystkie informacje o aktualizacji systemu WP7 o nazwie Mango.

- Prace nad aktualizacją trwały 5 miesięcy. Prezentacja odbywa się w kilku krajach jednocześnie.
- Zdaniem przedstawicieli Microsoftu, konsumenci wybierają smartfony ze względu na mnogość aplikacji, swobodny dostęp do Internetu oraz łatwość komunikacji ze znajomymi. Na platformę WP jest dostępnych obecnie 17 tysięcy aplikacji.
- Microsoft, poprzez wzgląd na to, że komunikacja jest wielowymiarowa chce zapewnić użytkownikom dostęp do wielu kanałów komunikacyjnych, nie tylko standardowych jak telefon i SMS.
- Ma powstać wiele nowych narzędzi dla developerów, których nie dostarcza nikt inny.

- Producent chce, żeby niezależni developerzy włączyli się w rozwój platformy.
- Dzięki porozumieniu z firmą Nokia, Microsoft planuje zdobyć przynajmniej drugie miejsce na rynku mobilnych systemów operacyjnych.
- W rozwoju nowego systemu Microsoft ściągnął osoby z Apple, wśród nich znajduje się człowiek, który bezpośrednio pracował ze Stevem Jobsem w Next`cie
- Współpraca Microsoftu z Nokią ma sprawić, żeby ludzie z powrotem patrzyli sobie w oczy, technologia ma pomóc w kontaktach, a nie jak do tej pory spłycać je.
- Zdaniem przedstawicieli Microsoftu, WP7 udowodnił, że jest miejsce na nowy Interface i innowacje na polu platform mobilnych.
- Metro to kodowa nazwa dla nowego systemu komunikacji, który chce zaprezentować Microsoft. Ma on być nowoczesny, czysty i skupiać się na zawartości. Będzie posiadał dwie części interfejsu użytkownika: Pivot i Panorama i będzie reagował na ruch.
- Gigant z Redmond wierzy, że Matro jest metaforą podniesienia głów do góry w społeczeństwie, które obecnie zapatrzone jest ekrany tzw. pokolenie heads down
- Metro ma być całym ekosystemem, a nie tylko telefonem. Już teraz na jego strukturę składa się wiele elementów: bing, xbox, ms phone. Nowy system ma być w pełni zintegrowany z Facebookiem i ma posiadać możliwość grupowania informacji.
- Prezentowany jest prototypowy model nowego telefonu oraz systemu.
- Do kalendarza są automatycznie dodawane informacje z Facebooka, eventy i daty urodzin.
- Lista ToDo jest zintegrowana z programem Outlook.
- Kolejna zmiana dotyczy zdjęć.
- Integracja z xbox live, możliwość zabawy z avatarem z konta xbox. Można będzie przeglądać zdjęcia osób z kontaktów, którzy posiadają konto na FB oraz sprawdzić, który z nich jest online i w co gra. Dodana też będzie możliwość korespondencji z osobami z xbox live.

- Windows Phone Mango to ogromna zmiana dla developerów, których działa 353 z powłoki, średnio 11 nowych programistów z polski tygodniowo dołącza do grona. Do tej pory powstało 181 aplikacji stworzonych przez polskich developerów. Dodawane są średnio 2 nowe aplikacje polskich twórców tygodniowo.
- Średnio użytkownicy pobierają ok 12 aplikacji miesięcznie.
- Udostępniono możliwość płatności w niektórych krajach z poziomu rachunku telefonicznego operatora.
- Aby zwiększyć liczbę pobrań aplikacji, najciekawsze będą promowane w 30 miejscach w telefonie
- Pojawi się możliwość publikacji aplikacji tylko dla wybranych osób lub firm
- Nowa wersja WP 7.5 jest w pełni zgodna z html 5 i posiada wsparcie dla funkcji audio video
- Narzędzia dla developerów są udostępniane bezpłatnie. Są to dwa narzędzia, jedno dla projektantów interfejsu - expression blend, drugie - visual basic, dla programistów
- Karzdy telefon, który pojawia się na rynku, ma już ujednolicone wymagania sprzętowe: rozdzielczość 800x480 pix, akcelerometr, kompas, etc
- Microsoft wprowadza analizę wydajności aplikacji. Z poziomu komputera developer może sprawdzić wszystkie elementy świadczące o wydajności: taktowanie i obciążenie procesora, obciążenie pamięci operacyjnej czy ilość klatek na sekundę w danym elemencie aplikacji.
- Microsoft wybrał mobilne procesory Qualcomm Snapdragon do obsługi nowej generacji urządzeń Windows Phone.
- Pojawiła się możliwość dostania się do sygnału z otwartej aplikacji kamery
- WP ma posiadać wsparcie dla wielu opcji multitaskingu
- Informacje z kafelków z menu głównego mogą się dynamicznie zmieniać w zależności od treści, które zawiera aplikacja, np. aktualna prognoza pogody.
- Aplikacje można pisać w silverlight i xna. Można od teraz korzystać z tych dwóch technologii jednocześnie.
- Microsoft wdraża dla linii lotniczych British Airways aplikację, która posłuży za boardnig pass. Będzie ona przypominała o odlocie i pozwalała na wybór konkretnego miejsca w samolocie.
- Aplikacje będą miały dostęp do schowka, socketów i sensorów. Pojawia się również możliwość wykorzystania baz danych, kontaktów i kalendarza.
- Na www.wpdev.uservoice.com developerzy będą mogli zgłaszać propozycję funkcji, które powinny pojawić się w platformie.
- Pod adresem www.create.msdn.com znajdują się fora dyskusyjne, rejestracja w marketplace oraz narzędzia. Natomiast strona msdn.pl/centrum-windows-phone to polska baza wiedzy o najmłodszym systemie operacyjny.
- Microsoft również wprowadził system weryfikacji aplikacji. Trwa ona 2 dni, aplikacje są sprawdzane pod kątem technologicznym, czy nie pobierają zbyt dużo danych o użytkowniku. Po 2 dniach, jeżeli aplikacja spełnia normy pojawia się w Marketplace.
- Jesienią tego roku zostanie uruchomiona polska wersja Marketplace i dopiero jesienią Microsoft zacznie udzielać wsparcia dla polskich klientów.
- Nie wiadomo jeszcze, czy Microsoft będzie wspierał kody USSD
- Mango w wersji polskiej będzie dostępne tylko w telefonach zakupionych na polskim rynku.
- Microsoft odmówił udzielenia informacji dotyczącej ilości telefonów z WP na polskim rynku.

Źródło: wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości