PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Album fotograficzny ze zdjęciami wykonanymi telefonami Nokia trafi do sprzedaży

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/album-fotograficzny-ze-zdjeciami-wykonanymi-telefonami-nokia-trafi-do-sprzedazy-9834.html
QR Code
Album fotograficzny ze zdjęciami wykonanymi telefonami Nokia trafi do sprzedaży

Maciej Celmer, 6 grudnia 2011, 16:09
Tagi: Nokia

MECEK.KOM to tytuł nowego albumu fotograficznego, który w tym tygodniu trafi do księgarń. Jego pomysłodawcą i autorem zdjęć jest Wojciech Mecwaldowski - jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Mecwaldowski jest znany m.in. z filmów:"Aleja gówniarzy", "Lejdis", "Bezmiar sprawiedliwości". Wszystkie zdjęcia zawarte w albumie zostały wykonane telefonami komórkowymi Nokia.

Dzięki swojej pracy w branży filmowej Mecwaldowski miał szanse fotografować miejsca i osoby, które nie są dostępne dla każdego. Bohaterami jego zdjęć są najczęściej znane postacie, przedstawione niejednokrotnie w prywatnych sytuacjach. W MECEK.KOM można zobaczyć m. in. Tomasza Kota, Pawła Wilczaka, Daniela Olbrychskiego, Marcina Dorocińskiego, Joannę Liszowską, Alicję Bachledę Curuś, Magdalenę Cielecką, Grażynę Szapołowską i wielu innych. Mecwaldowskiemu za pomocą telefonu komórkowego udaje się jednak uchwycić także interesujące miejsca i zjawiska.

Ciekawostką albumu jest interaktywny tag NFC, w który jest wyposażony publikacja. Za pomocą telefonów komórkowych Nokia posiadających technologię NFC (m.in. Nokia C7-00, Nokia N9, Nokia 700, Nokia 701) możemy wysłuchać komentarzy do wszystkich zdjęć. Narratorem opowieści jest Tomasz Kot.

Pasja Wojciecha Mecwaldowskiego do fotografowania narodziła się w zakładzie "Foto. Mecwaldowski", który prowadził jego dziadek. Choć ostatecznie Mecwaldowski wybrał drogę filmową, w albumie MECEK.KOM udało mu się połączyć obie pasje.

Partnerem albumu MECEK.KOM jest firma Nokia, a za koordynację projektu odpowiada Fundacja Sztuk Wizualnych - organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie (MFK), jednego z czołowych europejskich festiwali fotografii.

Tomasz Gutkowski, dyrektor MFK powiedział:

Album Wojtka Mecwaldowskiego to świetny przykład na to, że nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby spełnić swoje marzenie o własnym albumie. Pokazuje to także, że żywot naszych zdjęć nie musi się ograniczać do funkcjonowania w galeriach na portalach społecznościowych. Jak widać, można zrobić z nich elegancką, poważną i ciekawą publikację, którą z dumą można położyć na półce.

Album ”MECEK.KOM” trafi do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu. Publikację można będzie znaleźć w sieci Empik oraz innych dobrych księgarniach, a także w internetowym sklepie Fundacji.

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 13 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości