PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Alcatel-Lucent wprowadza małe stacje bazowe

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/alcatel-lucent-wprowadza-male-stacje-bazowe-7142.html
QR Code
Alcatel-Lucent wprowadza małe stacje bazowe

Mariusz Burski, 19 lutego 2010, 11:39
Tagi: Alcatel-Lucent, BTS, femto-stacja, nodeB

Alcatel-Lucent poinformował o dostępności rozwiązania do komunikacji bezprzewodowej typu mała stacja bazowa (femto-stacja bazowa). Zostało ono zaprojektowane z myślą o spełnieniu oczekiwań klientów korporacyjnych. Małe stacje bazowe dla klientów z tego segmentu rynku pomagają usługodawcom lepiej obsługiwać klientów w budynkach, w których zasięg bezprzewodowych usług głosowych i przesyłania danych jest na ogół ograniczony.

Rozwiązanie oferowane przez Alcatela-Lucenta nie tylko zwiększa zasięg sieci w środowiskach biurowych, lecz także zapewnia większą przepustowość przesyłania danych, co umożliwia wdrażanie różnych aplikacji szerokopasmowych. Oferta małej stacji bazowej jest oparta na jednych z najlepszych w branży routerach zintegrowanych z femto-stacjami bazowymi Alcatela-Lucenta - nowatorskiej platformie łączącej radiodostęp trzeciej generacji W-CDMA/HSPA oraz elementy sieci rdzeniowej w jednym niewielkim i łatwym w instalacji urządzeniu.

"Zapotrzebowanie na usługi przesyłania danych w sieciach mobilnych rośnie lawinowo. Dla operatorów komórkowych najbardziej obiecujący wydaje się być rynek aplikacji biznesowych" - powiedział Wim Sweldens, prezes działu sieci bezprzewodowych Alcatela-Lucenta. "Nasza oferta małych stacji bazowych dla klientów korporacyjnych jest najlepiej przystosowana do spełniania oczekiwań firm związanych z nieprzerwanym, wysokiej jakości dostępem do usług w sieciach mobilnych wewnątrz biur".

Małe stacje bazowe dla klientów korporacyjnych przynoszą korzyści również operatorom komórkowym. Przede wszystkim stanowią praktyczny i efektywny kosztowo sposób zwiększenia zasięgu i wydajności sieci wewnątrz budynków oraz w punktach dostępu bezprzewodowego. Firmy często borykają się z ograniczonym zasięgiem z powodu nikłej przenikalności fal radiowych przez grube ściany budynków. Małe stacje bazowe rozwiązują ten problem, a jednocześnie umożliwiają przekierowanie lokalnego ruchu na dostępną przewodową infrastrukturę szerokopasmową, co z kolei przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na przesyłanie danych poprzez sieć mobilną.

Równie istotny jest fakt, że małe stacje bazowe dla klientów korporacyjnych pomagają w zapewnieniu zasięgu usług głosowych wszystkim pracownikom w biurach. Obecnie wielu abonentów biznesowych, będąc w biurze, nie może przeprowadzić zwykłej rozmowy z komórkowego telefonu służbowego, nie wspominając o usługach przesyłania danych.

Aby umożliwić operatorom komórkowym zaoferowanie abonentom najwyższej jakości usługi, Alcatel-Lucent opracował kompleksowe rozwiązanie typu "mała stacja bazowa". Oferta Alcatela-Lucenta wykorzystuje opatentowaną funkcję autokonfiguracji, która umożliwia operatorom wdrażanie wielu małych, samodzielnych stacji bazowych i łatwiejsze zarządzanie nimi. Pomaga to w zmniejszeniu obciążenia operatorów czynnościami operacyjnymi, a jednocześnie sprawia, że firmy mogą w stosunkowo prosty sposób uruchomić odpowiednią usługę w swoich biurach.

Prezentowane rozwiązanie jest również wyposażone w funkcje zarządzania urządzeniami, realizowane przez Motive Home Device Manager. Motive jest działem Alcatela-Lucenta i czołowym dostawcą rozwiązań do zarządzania urządzeniami. Dzięki technologii samoorganizacji sieci opracowanej przez Bell Labs, rozwiązanie typu "mała stacja bazowa", jest jeszcze bardziej ekonomiczne od swoich poprzedników. Alcatel-Lucent oferuje także obszerny pakiet usług wdrożeniowych, zarządzania projektem oraz kompleksowej integracji sieci, który ułatwi klientom wdrażanie nowych rozwiązań.

Wraz z wprowadzeniem swojej nowej oferty małych stacji bazowych, Alcatel-Lucent uruchamia również nowy serwis internetowy, na którym zarówno operatorzy, jak i klienci indywidualni mogą znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące rozwiązań i architektur typu "mała stacja bazowa". Serwis ten jest dostępny pod adresem http://www.wilson-street.com. Zawiera on wiele przydatnych informacji oraz omówienia wybranych istotnych problemów związanych z rosnącą popularnością architektur typu "mała stacja bazowa". Znaleźć tam można m.in. przykłady wdrożenia małych stacji bazowych w domach, analizę rosnącej popularności mobilnego dostępu do Internetu, porównanie małych stacji bazowych z sieciami WiFi, artykuł przeglądowy dotyczący małych stacji bazowych w świecie w skali makro, omówienie nowego oblicza sieci mobilnych związanego ze zmianą sposobu wykorzystywania danych w tych sieciach, a także wskazówki dotyczące optymalnego wykorzystania posiadanych zasobów w sieciach o dużym natężeniu ruchu przy użyciu małych stacji bazowych.


Źródło: Alcatel-Lucent

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości