PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Android uruchomiony na smartfonie z Bada OS [wideo]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/android-uruchomiony-na-smartfonie-z-bada-os-wideo-8878.html
QR Code
Android uruchomiony na smartfonie z Bada OS [wideo]

Maciej Celmer, 28 marca 2011, 10:16
Tagi: Android, bada, Bada OS, Samsung, Samsung Wave, wideo

Grupie programistów udało się odpalić system operacyjny Android na na Samsungu Wave. Jak mówią twórcy, wiele rzeczy nie działa, ale to tylko kwestia czasu.

Wiele rzeczy nie działa, jednak system jest w miarę stabilny i WiFi, jak i GSM działają.


Programista na bada-word napisał:

Nie ma możliwości odpalania programów, aparatu tudzież innych dobroci. Żadne aplikacje prócz widgetów i motywów w chwili obecnej nie działają. Włączenie aplikacji powoduje wyłączenie się telefonu , a co za tym idzie ugotowaniem go. Po restarcie./wyłączneniu zachodzą zmiany w plikach które zmieniają taktowanie procesora przez co gotuje się.







Twórcy modyfikacji maja duży problem z ustabilizowaniem pracy procesora. Prace nad AndroBada zostają wstrzymane z powodu braku środków finansowych. Do kontynuacji prac potrzebne są nowe urządzenia Wave.


Jeden z programistów w poście napisał:
W przeciągu kilku dni udostępnię wideo w którym rozwieję wszelkie wątpliwości ludzi którzy uważają, że to kłamstwo. W nim też będę prosił cały świat o jakiekolwiek dotacje by zakupić z 2-3 wave. Nie przypuszczaliśmy, że się tak stanie, ale niestety w przeciągu 4 miesięcy straty materialne są za duże, nie stać nas, a tym bardziej mnie na wyrzucanie tak drogiego sprzętu.

Źródło: bada-world

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cami 28.03.2011 @ 10:38
Nie wiem czy tak otwarte pisanie o paleniu procesorów są rozsądne... Fakt, może dostaną jakieś fundusze, ale na dłuższą metę wzbudzi to tylko niepewność względem projektu. Co z tego, że przyszłe wersje może będą dziłać - w głowie potencjalnego użytkownika będzie siedzieć, a nuż spalę sobie telefon...
Próby są jednak potrzebne, ale jakoś mam większą wiarę w różne próby z Dalvik (wirtualną maszyną), czyli projektem, który umożliwi uruchamianie aplikacji Androida na innych systemach. Takie podejście byłoby na pewno bezpieczniejsze, bo co najwyżej skończyłoby się na wolno/źle działającej aplikacji, a nie na zepsutym telefonie.
dawid9222 28.03.2011 @ 12:01
Według mnie to całe przedsięwzięcie to bardziej ciekawostka, niż rzeczywisty projekt, który po zakończeniu stanie się hitem.
Zawsze istnieje ryzyko, jak zauważyła Cami, że mogą pojawić się problemy ze sprzętem, lub ze świadomością, że może wywołać on pewne szkody.
Ale podziwiam ich, mają pasję, i wiedzę którą chcą pogłębiać. A może w przyszłości jednak stworzą coś, co stanie się hitem? ;-)
Hajdek 28.03.2011 @ 19:59
Już od dawna śledzę ten projekt, bo zamierzam zakupić Samsunga Wave, ale z powodu jego systemu cały czas się wstrzymuję. Jeśli Android będzie w końcu stabilny i praca procesora zostanie ustabilizowana, moim nowym telefonem stanie się "Falowiec". Niestety jeszcze trochę nas od tego dzieli, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

@Cami - gdyby nie podali jakiegoś sensownego powodu, przez który potrzebują funduszy, to prawdopodobnie by ich nie otrzymali (a jak już to znacznie mniej, niż jeśliby to zrobili). Chociaż z drugiej strony, taka informacja może zniechęcić ludzi do wspomagania projektu, skoro nie widzą dla niego przyszłości...

Powiedziałaś, że taka informacja może "przekonać" odbiorców do nie instalowania systemu z powodu możliwości spalenia procesora, tak? Ale przecież to nie jest jeszcze nawet faza testów. Ten błąd zostanie wkrótce naprawiony i tego typu problemy nie będą występować.
Pozdrawiam, Hajdek
tomikozak 29.03.2011 @ 16:27
może zamiast dotacji pomoże sieć ORANGE gdzie ubezpieczenie tel. jest darmowe od kradzieży i zniszczenia! i będą nowe tel. do testów:)
Hajdek 30.03.2011 @ 15:06
@tomikozak - w to bym raczej nie wierzył ;] . Z pewnością w regulaminie tego "ubezpieczenia" widnieje "czarno na białym", iż uszkodzenia spowodowane kombinowaniem z oprogramowaniem i hardware telefonu, nie podlegają wymianie. Z resztą jestem ciekaw czy nie chodzi tutaj o zwykłą gwarancję...
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 30.03.2011 @ 22:50
@Hajdek - internet rządzi się swoimi prawami. Wystarczy trochę trolli, które będą wypominać palenie się telefonów i już wzbudzisz niepewność u mniej doświadczonych użytkowników. Wiele zależy od zasobności klienta i kraju z jakiego jest, ale jeżeli ktoś nie ma wiele, to chucha i dmucha na swój smartfon. Jak się nie zna - nie bedzie ryzykował, o to mi chodziło.
Hajdek 31.03.2011 @ 15:43
@Cami - rzeczywiście, takie podejście jest w pełni uzasadnione. Jednakże jeśli kogoś stać na tak drogie urządzenie to raczej nie jest biedną osobą...
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 3.04.2011 @ 11:24
@Hajdek - nie jest Ci znana stara Polska maksyma "staw się, a zastaw się"? To, że ktoś coś ma, wcale nie znaczy, że tego kogoś na takie urządzenie stać. Raty, zobowiazania abonamentowe sprawiają, że naprawdę fakt posiadania drogiego telefonu niewiele znaczy. Znam wiele przypadkó osób, które bardzo dbają o swoje telefony bo wiedzą, ze ich nie stać na ich zastąpienie. Mają "wypasiony" model z wielu powodów, np. towarzyskich (niekoniecznie "lans", ale bo po prostu wypada go mieć w danym środowisku), zawodowych itd.
W naszym kraju zakup drogiego telefonu to nadal dla większości spore szarpniecie i założę się, ze nie będą się wyrywać do testów, mogących im to cudeńko usmażyć...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16