PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Androidowe niebezpieczeństwo - system podatny na wirusy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/androidowe-niebezpieczenstwo-system-podatny-na-wirusy-8346.html
QR Code
Androidowe niebezpieczeństwo - system podatny na wirusy

Maciej Celmer, 12 stycznia 2011, 12:50
Tagi: Android, antywirus, iOS, Wirusy

Największy na świecie producent oprogramowania ostrzega, że stworzony przez Google system Android jest bardzo podatny na ataki hackerów. O wiele lepiej na tym polu sprawdza się zamknięty system iOS, który należy do konkurencyjnego Apple.

Według prezesa firmy Trend Micro produkującej oprogramowanie antywirusowe Steve`a Chang`a, Android przez to, że jest aplikacją open-source jest podatny na ataki hackerów mogących zagłębić się w kod źródłowy systemu i poznać szczegóły jego budowy.

Jak wiadomo Google udostępnia swój system operacyjny za darmo. Programiści maja wgląd w kod źródłowy, aby mogli tworzyć i rozpowszechniać swoje aplikacje.

Według przypuszczeń prezesa Trend Micro, użytkownicy smartfonów będą szukali bezpieczniejszych urządzeń, które zaczną gwarantować im bezpieczeństwo i prywatność. Smartfony stały się osobistymi komputerami, na których użytkownicy przechowują przeróżne dokumenty. Minęła era, gdy telefon służył do rozmowy i sms`ów. Coraz częściej z mobilnych komputerów wysyłamy i odbieramy maile, dokumenty oraz wymieniamy się bardzo istotnymi wiadomościami, a także udostępniamy swoją pozycję.

Jeżeli telefony z systemem Android staną się jeszcze bardziej popularne i regularnie będą używane w firmach, może pojawić się istotny problem utraty danych - twierdzi Chang.

Ponadto Steve Chang podkreśla rolę Apple w zabezpieczeniach telefonu. Największy konkurent Androida stosuje bardziej restrykcyjne zasady publikacji aplikacji. Każda z nich musi być zatwierdzona i zarejestrowana. Apple jest ostrożne i nie pokazuję wnętrzności swojego systemu, dlatego większość programów wirusowych na iPhonie poprostu nie działa.

Trend Micro wypuściło na rynek program antywirusowy dla Androida. Aplikacja kosztuje 4 dolarów.

Źródło: rp.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości