PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Aplikacja ING Banku Śląskiego dla iPhone

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/aplikacja-ing-banku-slaskiego-dla-iphone-9982.html
QR Code
Aplikacja ING Banku Śląskiego dla iPhone

Maciej Celmer, 9 stycznia 2012, 15:25
Tagi: aplikacja, Bankowość mobilna, ING Bank Śląski, ING BankMobile, iPhone

ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom ING BankMobile, aplikację na iPhona pozwalającą m.in. na zarządzanie swoim kontem bankowym bez konieczności logowania się do systemu.

ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów wewnętrznych i zdefiniowanych, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą kredytową oraz informacji na temat zaciągniętych kredytów. Aplikacja umożliwia także znalezienie najbliższego bankomatu i placówki, zastrzeżenie karty, a także skontaktowanie się z bankiem telefonicznie i przez e-mail.

Z badania GFK Polonia zrealizowanego dla ING Banku Śląskiego wynika, że dla 39% osób korzystających dotąd jedynie z tradycyjnej bankowości internetowej, zachętą do korzystania z bankowości mobilnej byłaby bezpłatna aplikacja do bankowości mobilnej na ich telefon.

Aplikacja ING BankMobile została napisana pod kątem możliwości jakie daje system iOS. Większość aplikacji finansowych na smartfony jest uproszczoną kopią tradycyjnych systemów bankowości elektronicznej. Dlatego z badania GFK Polonia wynika, że według 77% badanych bankowość internetowa jest wygodniejsza niż bankowość mobilna. My nie chcieliśmy iść na skróty. Dziś najbardziej innowacyjne programy powstają na platformy mobilne, dlatego przygotowując aplikację ING BankMobile myśleliśmy przede wszystkim o przyzwyczajeniach użytkowników współczesnych smarfonów - mówi Szymon Mitoraj, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej.

Graficzny wskaźnik poziomu środków to nowatorskie rozwiązanie, pozwalające sprawdzić stan konta natychmiast po uruchomieniu aplikacji, bez konieczności logowania się do systemu. W formie wizualnej informuje on użytkownika o aktualnym saldzie, nie podając jednak wartości liczbowych. Użytkownik samodzielnie określa w aplikacji maksymalny poziom środków podawany przez wskaźnik, dzięki czemu tylko on wie, jaki jest faktyczny stan jego rachunku. Na przykład jeśli użytkownik ustawi w aplikacji maksymalną wysokość wskaźnika na poziomie 1000 zł, a aktualny stan środków na jego rachunku wynosi 500 zł, wskaźnik pokaże poziom 50%.

Funkcje udostępnione w ING BankMobile odpowiadają potrzebom użytkowników bankowości mobilnej. Z badania „Mobile Banking Monitor 2011”, przeprowadzonego przez ARC rynek i Opinia, wynika że sprawdzenie stanu konta to zdecydowanie najczęściej wykonywana operacja za pomocą urządzeń przenośnych – wskazało ją aż 90% użytkowników bankowości mobilnej. Na kolejnych miejscach respondenci wymieniali sprawdzenie historii rachunku, wykonywanie przelewów oraz przeglądanie historii operacji wykonywanych kartą. Wśród możliwości bankowości mobilnej, których najbardziej brakuje użytkownikom najczęściej wskazywano na możliwość wyszukiwania najbliższego bankomatu i oddziału banku.

Aplikacja wspiera telefony: iPhone 3GS, 4 oraz 4S, czyli posiadające system operacyjny iOS 4.3 i nowszy. Warunkiem korzystania z ING BankMobile jest posiadanie aktywnego konta ING BankOnLine. W najbliższych miesiącach ING Bank Śląski planuje udostępnienie dedykowanej aplikacji ING BankMobile na iPada oraz urządzenia wyposażone w system Android.

Instrukcje jak zainstalować ING BankMobile na iPhone znajdują się na stronie ING Banku Śląskiego.

Przypominamy, że pod adresem http://lajt.ingbank.pl/ dostępna jest mobilna wersja systemu ING przygotowana do pracy na większości urządzeń - zarówno nowoczesnych smartfonach, jak i starszych modelach telefonów, które pozwalają na dostęp do internetu przy pomocy przeglądarki internetowej (Symbian, iOS, Android, Blackberry OS, Windows Mobile).

Źródło: ING

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości