PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Apple nie dba o pracowników fabryk

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/apple-nie-dba-o-pracownikow-fabryk-8388.html
QR Code
Apple nie dba o pracowników fabryk

Maciej Celmer, 20 stycznia 2011, 12:42
Tagi: Apple, Chiny, iPad, iPhone

Chińskie grupy obrońców środowiska oskarżają Apple o ignorowanie zagrożeń w chińskich fabrykach. Zdaniem tych grup, doprowadziło to do poważnych konsekwencji związanych z ochroną środowiska i bezpieczeństwem pracowników w tych placówkach.

"Apple zależy tylko na cenie i jakości produktów, a nie na odpowiedzialności za środowisko pracy i sprawy socjalne" - napisano w raporcie przedstawionym przez trzy grupy. Raport nosi tytuł "Inna strona Apple`a".

Zdaniem twórców raportu producent nie reaguje na sygnały mówiące o łamaniu przepisów bezpieczeństwa w chińskich fabrykach produkujących podzespoły do iPhone`ów i iPad`ów.

Od kilku miesięcy Apple w Chinach ma pod górkę. W fabryce firmy Foxconn produkującej podzespoły do m.in. iPhone`ów, doszło do kilku tragedii. Kilkunastu pracowników odebrało sobie życie, sytuacja zmieniła się gdy kadra kierownicza podwyższyła nieco pensję i zredukowała liczbę godzin pracy. W innej fabryce wytwarzającej części dla Apple, kilkunastu pracowników zatruło się chemikaliami podczas produkcji ekranów dotykowych przeznaczonych do iPhone`a i iPad`a.

Jak podaje wyborcza.biz, rzeczniczka chińskiego oddziału Apple'a Carolyn Wu zapewniła, że jej firma angażuje się w pełni, by zapewnić w swoich fabrykach możliwie najwyższe standardy pracy, nie skomentowała jednak bezpośrednio zarzutów zawartych w raporcie. Napisano w nim, że Apple nie zareagował na kilkakrotnie powtarzane prośby o informacje na temat problemów w jego fabrykach.

Źródło: wyborcza.biz

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości