PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Aster zmienia regulamin - można bezkarnie rozwiązać umowę na internet

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/aster-zmienia-regulamin-mozna-bezkarnie-rozwiazac-umowe-na-internet-5474.html
QR Code
Aster zmienia regulamin - można bezkarnie rozwiązać umowę na internet

Łukasz Roguski, 4 lutego 2009, 11:49
Tagi: Aster, Internet

Zgodnie z zapowiedziami Aster - operatora sieci kablowej w Warszawie, Krakowie oraz Zielonej Górze - będzie można bez jakichkolwiek konsekwencji wypowiedzieć umowę na usługi internetowe. Operator chce zająć się zjawiskiem nielegalnego pobierania muzyki, filmów oraz innych multimedialnych treści. To bat na piratów - jednak najwięcej może stracić operator.

Aster jest jednym z największych w kraju operatorów kablowych - chyba na wyrost zrozumiał swoją społeczną rolę i chce ukrócić zjawisko piractwa. W tym celu zmienia regulamin świadczenia usługi internetowej, gdzie dość restrykcyjnie podchodzi do kwestii korzystania z sieci P2P - efektem czego jest praktyczne ukrócenie we własnej sieci tego zjawisko. Oczywiście internauci będą bronić przy pomocy programów służących do zabezpieczenia transmisji w internecie. Chyba jedyny efekt, na który liczy Aster to zmniejszenie liczby abonentów.

W UPC na przykład żadne porty nie są blokowane, a jakością łącza znacząco firma wygrywa z Aster. Ciekawe ilu klientów straci Aster? Być może część z nich dwa razy zastanowi się, czy jest sens wybierać operatora, który potrafił w swojej historii blokować dostęp do internetu za ... zbyt częste wysyłanie maili.

Dla piratów - pardon - osób korzystających z sieci P2P jedyna rada - czas poszukać innego operatora. Aby wypowiedzieć umowę i nie płacić ew. kar umownych macie 14 dni.

PasjaGSM.pl jest umówiona na godz. 15.00 na rozmowę telefoniczną z Prezesem Aster - wtedy również damy możliwość odniesienia się Aster do wszystkich poruszanych kwestii.

Źródło: Aster, PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

lee99 4.02.2009 @ 13:11
to czekamy z niecierpliwością :)
Galaktyczny Edek 4.02.2009 @ 13:28
To potężny strzał w stopę. Nie wiem czy ktoś pracujący w firmie Aster zdaje sobie sprawę, że p2p to nie tylko piractwo w sieci, ale także najzupełniej prawomyślna dystrybucja programów i gier, a nawet poczciwy Skype. Ostatnio furorę robią najzupełniej legalne serwisy do współdzielenia się zdjęciami (KoffeePhoto, Memeo Share) i innymi treściami (Podmailing, Pando). Technologii p2p używają zarówno Novell, jak i Microsoft. Innymi słowy - czyżby Aster chciał odcinać za używanie legalnych technologii?
robbo2k 4.02.2009 @ 14:25
Lukaszu czemu wypisujesz taki stek bzdur ?
Aster NIE WYCINA portów i p2p.
Regulamin Astera powoduje ze w razie "podejrzenia popełnienia przestępstwa" może zablokować dostęp do niektórych usług. Bzdurą jest twierdzenie iz cokolwiek komus wytna ot tak.
aaa 4.02.2009 @ 14:29
oczywiscie, ze wycina. do niedawna download z niektorych adresow (pewna firma oferujaca serwery o wynajecia) byl przycinany w ciagu dnia do 1mbit. Nie tylko torrenty, ale i ftp.
@Łukasz Roguski 4.02.2009 @ 17:15
robbo2k: a gdzie w moim tekście jest, że wycina? Chodziło mi o zapisy, które to umożliwiają . Sam miałem niedawno prośbę o interwencję od Czytelnika, wycięto mu nietypowe porty, akurat korzystał sporo z VPN, więc pojawił się spory problemz dostęp do poczty korporacyjnej. Na szczęście 1 lutego wszystko wróciło do normy. Jestem już po rozmowie z Prezesem Aster - sprawa jest trochę mniej straszna, niż myślałem. Może coś uda się Im (Aster) uświadomić. Poczekajmy na efekty.

ŁR
yo 4.02.2009 @ 18:03
ja mam astera i czasem chodzi tak ze wcale sie nie dziwie ze tak robia, po prostu wstydza sie tego co oferuja... plus dla nich

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 7 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03