PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > ATM na rynku usług medycznych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/atm-na-rynku-uslug-medycznych-1171.html
QR Code
ATM na rynku usług medycznych

Piotr Baranowski, 30 maja 2007, 11:52
Tagi: ATM

Telekomunikacyjna spółka ATM podpisała umowę z Centrum Teleradiologii Enel-Med na uruchomienie i świadczenie usług Systemu Archiwum Teleradiologicznego.

ENEL-MED jest jedną z największych prywatnych firm i liderem jeżeli chodzi o świadczenie wysokiej jakości usług medycznych w Polsce. ATM zaś pełni rolę partnera technologicznego budującego infrastrukturę teleinformatyczną i świadczącą usługi pełnego outsourcingu. Są one świadczone w oparciu o autorskie innowacyjne rozwiązania teleinformatyczne w tym zakresie.

Równocześnie ATM i ENEL-MED podpisały list intencyjny określający dalsze zamiary stron co do nawiązania ścisłej współpracy w zakresie świadczenia usług outsourcingu teleradiologicznego na rzecz innych podmiotów w kraju i za granicą. Realizowany projekt jest elementem szerzej zakrojonego planu, polegającego na wdrażaniu usług określanych jako e-Health w Polsce i w Europie.

Podpisany kontrakt ma duże znaczenie dla obu firm w wymiarze biznesowym, ale także może mieć znaczący wpływ na rozwój tego typu usług w Polsce. Głównymi beneficjentami będą jednak pacjenci, dla których platforma telearchiwum wprowadza oczywiste udogodnienia, jednocześnie nie obciążając dodatkowymi kosztami. System pozwala na bezpieczne składowanie wyników badań medycznych pacjentów Enel-Med oraz ich udostępnianie za pośrednictwem sieci VPN lekarzom prowadzącym pacjentów w różnych oddziałach w całej Polsce.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości