PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > ATM S.A. podpisała z Ministerstwem Gospodarki umowę na dofinansowanie Centrum Innowacji ATM

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/atm-s-a-podpisala-z-ministerstwem-gospodarki-umowe-na-dofinansowanie-centrum-innowacji-atm-6820.html
QR Code
ATM S.A. podpisała z Ministerstwem Gospodarki umowę na dofinansowanie Centrum Innowacji ATM

Mariusz Burski, 19 grudnia 2009, 12:35
Tagi: ATM, telekomunikacja

ATM S.A. podpisała umowę z Ministrem Gospodarki, wdrażającym Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, na dofinansowanie w kwocie 72,32 milionów złotych. Dofinansowanie dotyczy realizowanego przez spółkę projektu pt. "Centrum Innowacji ATM". Jest to strategiczny projekt inwestycyjny ATM S.A., który będzie realizowany etapowo do 2015 roku.

Przedmiotem planowanej inwestycji jest budowa Centrum Innowacji ATM (CI ATM), ośrodka opracowującego i wdrażającego usługi oparte na najnowocześniejszych technologiach telekomunikacyjnych i informatycznych, co będzie powiązane z rozbudową obecnie użytkowanego Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN-Grochowska. Wartość umowy, tj. wielkość otrzymanego dofinansowania wynosi 72 320 578,20 zł, a całkowite nakłady inwestycyjne związane z projektem wyniosą 321,33 mln zł.

Projekt objęty dofinansowaniem będzie realizowany w latach 2010–2015 i podzielony jest na etapy, z których każdy będzie miał wpływ na zwiększenie przychodów i zysków ATM S.A., co będzie warunkowało przystąpienie do kolejnego etapu zgodnie z harmonogramem realizacji projektu.

W ramach tego projektu inwestycyjnego ATM S.A. zamierza m.in. rozbudować dotychczasowe centra danych oraz zbudować pomieszczenia biurowe specjalnie przystosowane dla firm o profilu technologicznym. Powierzchnie biurowe będą się charakteryzować pełnym dostępem do infrastruktury telekomunikacyjnej i informatycznej.

Serwerownie CI ATM będą budowane w oparciu o najnowsze rozwiązania m.in. w zakresie oszczędności energii (tzw. zielone serwerownie), oraz będą efektywnie wykorzystywać nowe trendy technologiczne. W efekcie ma powstać ośrodek, unikatowy w skali kraju. Umożliwi on oferowanie w ramach Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN-Grochowska profesjonalnych usług telekomunikacyjnych, szczególnie kolokacji i hostingu, jeszcze lepiej przystosowanych do potrzeb rynku. ATM S.A. stworzy także firmom technologicznym (w szczególności rozwijającym innowacyjne produkty) wyjątkowe możliwości prowadzenia i rozwoju działalności, poprzez zaoferowanie im m.in. unikatowej infrastruktury technicznej, dostępu do doświadczonej kadry, czy wręcz doradztwa biznesowego.

Cały projekt będzie realizowany zgodnie z założeniami biznes planu, który przewiduje możliwość dostosowania harmonogramu jego wykonania do aktualnej sytuacji rynkowej i popytu na usługi.

"Bardzo cieszymy się, że nasze kompetencje i wizja rozwoju zostały docenione poprzez przyznanie dofinansowania na CI ATM. Jesteśmy przekonani, że te środki ułatwią nam stworzenie na Grochowskiej 21a ośrodka reprezentującego najwyższy światowy poziom technologiczny. A poziom kompetencji technicznej i organizacyjnej, i poziom technologii przełożą się na zainteresowanie klientów i zwiększone przychody" – powiedział Maciej Krzyżanowski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w ATM S.A.

Zdaniem Zarządu ATM S.A. obserwujemy w Polsce stale wzrastające zainteresowanie zaawansowanymi usługami telekomunikacyjnymi, zwłaszcza w obszarze kolokacji i hostingu. Dlatego też należy zakładać, że popyt na takie usługi w nowoczesnych serwerowniach utrzyma się co najmniej przez kilka następnych lat, a rozpoczęta obecnie inwestycja pozwoli Spółce z tego popytu z sukcesem skorzystać. ATM S.A. będzie dążyć do uzyskania pozycji lidera rynku w zakresie usług telekomunikacyjnych związanych z centrami danych, co powinno przełożyć się na stabilny, przewidywalny wzrost przychodów i zysków w następnych latach.


Źródło: ATM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości