PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > ATMAN pierwszym polskim operatorem obecnym w trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/atman-pierwszym-polskim-operatorem-obecnym-w-trzech-najwiekszych-wezlach-miedzyoperatorskich-w-europie-7267.html
QR Code
ATMAN pierwszym polskim operatorem obecnym w trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie

Mariusz Burski, 12 marca 2010, 11:25
Tagi: ATM, ATMAN

Ogólnopolski operator telekomunikacyjny ATMAN (należący do ATM S.A.) uruchomił nowe łącze międzynarodowe do Londynu i jest jedynym polskim operatorem obecnym we wszystkich trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie (AMS-IX, DE-CIX, Linx).

ATMAN, specjalizujący się m.in. w szerokopasmowej transmisji danych i dostępie do Internetu dla firm i instytucji, jako jedyny polski operator jest obecny we wszystkich trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie — w Amsterdamie, Frankfurcie i Londynie. Wymiana ruchu w takich węzłach jest alternatywą i uzupełnieniem dla tranzytu IP dokonywanego poprzez operatorów Tier-1 (sieci tworzących globalny szkielet Internetu). Dzięki temu ponad 50% światowych zasobów Internetu jest osiągane poprzez bezpośrednie, nielimitowane i bezpłatne styki z setkami operatorów.

Uruchamiając nowe łącze międzynarodowe do Londynu (węzeł Linx — London Internet Exchange), spółka zwiększyła maksymalną przepustowość łączy do węzłów międzyoperatorskich z 20 Gb/s do 30 Gb/s oraz zapewniła redundancję dla pozostałych węzłów. Jednocześnie dla niektórych sieci o najwyższym poziomie ruchu uruchomione zostały nowe łącza o przepustowości 10 Gb/s (np. sieć Google osiągana jest obecnie przez styki bezpośrednie we Frankfurcie i Warszawie).

"Uruchomienie nowego łącza międzynarodowego do Londynu to jedno z istotnych wydarzeń w zakresie naszych inwestycji sieciowych" — powiedział Maciej Krzyżanowski, wiceprezes zarządu ATM S.A. "Udział w węzłach międzyoperatorskich to nie tylko obniżenie kosztów, ale również mierzalne podniesienie jakości naszych usług i skrócenie dystansu do światowego Internetu o kolejnych kilka milisekund" — dodał Maciej Krzyżanowski.

Poza wymianą ruchu w węzłach międzyoperatorskich ATMAN wykorzystuje łącza trzech operatorów klasy Tier-1 do pełnego tranzytu międzynarodowego. Wybrana konfiguracja zapewnia bezpieczeństwo zarówno każdego punktu styku (po dwa styki 10 Gb/s), jak i całości rozwiązania (łącza mają zapas przepustowości wystarczający do przejęcia ruchu w przypadku awarii jednego z nich).

ATM S.A. świadcząca usługi telekomunikacyjne pod marką ATMAN jest obecnie jednym z wiodących dostawców szerokopasmowej transmisji danych, oferującym usługi dostępu do Internetu, kolokacji i hostingu oraz inne zaawansowane usługi telekomunikacyjne.

W swoich zasobach spółka posiada dwa centra danych o łącznej powierzchni ponad 5800 m kw., 8 metropolitalnych sieci światłowodowych w największych miastach Polski, 4500 km łączy międzymiastowych i 4400 km łączy międzynarodowych. Wśród klientów ATM S.A. znajdują się operatorzy telekomunikacyjni, instytucje finansowe, media tradycyjne, portale internetowe oraz przedsiębiorstwa handlowe i przemysłowe.

ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod marką ATMAN świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.

Od 2006 roku ATM S.A. z sukcesem buduje grupę kapitałową w skład której wchodzi obecnie 10 podmiotów z Polski i zagranicy. Spółki grupy kapitałowej uzupełniają kompetencje telekomunikacyjne ATM S.A. w dwóch głównych obszarach: integracji systemów teleinformatycznych oraz produkcji i wdrażania oprogramowania aplikacyjnego.


Źródło: ATM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości