PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > ATMAN wiąże duże nadzieje z LTE w Polsce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/atman-wiaze-duze-nadzieje-z-lte-w-polsce-8384.html
QR Code
ATMAN wiąże duże nadzieje z LTE w Polsce

Maciej Celmer, 18 stycznia 2011, 18:40
Tagi: ATMAN, LTE (Long Term Evolution)

Należący do giełdowej spółki ATM S.A., operator telekomunikacyjny ATMAN zawarł pod koniec roku istotne umowy w zakresie sieci światłowodowych i świadczenia usług telekomunikacyjnych na łączną kwotę blisko 10 milionów złotych. Teleinformatyczna spółka, która oprócz centrów danych posiada jedne z największych w Polsce światłowodowe sieci metropolitalne, wiąże obecnie duże nadzieje z rozwojem i popularyzacją technologii LTE pośród jej klientów.

Do najważniejszych kontraktów zawartych na rynku operatorów telekomunikacyjnych pod koniec 2010 roku ATM S.A. zalicza umowę podpisaną z jednym z operatorów notowanych na GPW w Warszawie oraz kontrakt ze spółką wchodzącą w skład jednej z największych grup medialno-telekomunikacyjnych w Polsce. Realizacja umów już się rozpoczęła: pierwsze rozwiązania w zakresie operatorskich sieci światłowodowych zostały dostarczone jeszcze w 2010 roku, a ich wartość wyniosła ponad 3,6 mln zł. W kolejnych, przewidzianych na rok 2011 etapach ATMAN udostępni tym partnerom infrastrukturę światłowodową o przewidywanej wartości około 6 mln zł.

ATM S.A. przewiduje, że zastosowanie nowych technologii 4G/LTE (ang. Long Term Evolution) przez operatorów telekomunikacyjnych spowoduje istotny wzrost ruchu generowanego przez polskich użytkowników Sieci. Natomiast wzmożona aktywność internautów przełoży się na zwiększenie zapotrzebowania na przepustowość ze strony firm, których działalność jest ściśle związana z Internetem. Operator ATMAN również takim firmom świadczy usługi dostępu do Internetu i transmisji danych.

Z kolei operatorzy telekomunikacyjni zainteresowani wprowadzeniem LTE będą zmuszeni do uruchomienia bardzo dużej liczby stacji bazowych dla tej technologii. Ponieważ zakłada ona oferowanie abonentom Internetu o wysokiej przepustowości, stacje bazowe trzeba będzie podłączyć do sieci szkieletowych operatorów łączami o bardzo dużej przepustowości. Kluczowa dla szerokiego wdrożenia i rozwoju LTE w naszym kraju może się więc okazać zdolność do zwiększania przepustowości tych łączy w kolejnych latach. ATM jest przekonany, że obecnie jedyną technologią, która może zapewnić jednocześnie dużą przepustowość i należytą elastyczność, czyli możliwość wzrostu, jest właśnie technologia światłowodowa.

Źródło: ATM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości