PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > AutoMapa 5.5 już dostępna

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/automapa-5-5-juz-dostepna-5802.html
QR Code
AutoMapa 5.5 już dostępna

Łukasz Roguski, 14 kwietnia 2009, 13:53 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 14 kwietnia 2009 o 14:32)
Tagi: AutoMapa, GPS, nawigacja

Producent nawigacji AutoMapa udostępnił jej najnowszą wersję oznaczonej kodem 5.5. Znajdziemy w niej kilka przydatnych narzędzi dedykowanych dla polskich kierowców.

Dane dla kierowców ciężarówek

Mapy zostały wyposażone w funkcje, które przy planowaniu podróży będą uwzględniać ograniczenia nakładane na samochody ciężarowe.

Dane dla pojazdów ciężarowych poruszających się na terenie Polski zawierają m.in. ponad 23 tysiące znaków ograniczenia tonażu, ponad 1200 znaków określających wysokość wiaduktu i ponad 2,2 tys. wiaduktów. AutoMapa 5.5 zawiera również dane dotyczące dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu dla wszystkich dróg krajowych i wojewódzkich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu.

Projekt gromadzenia danych niezbędnych dla kierowców pojazdów ciężarowych trwał wiele miesięcy. Dane zbierane były przez siedem zespołów pomiarowych, które przejechały łącznie ponad 150 tysięcy kilometrów po polskich drogach. W tym czasie wykonały ponad 8,2 mln zdjęć pomocniczych zajmujących łącznie prawie 700 GB oraz zdobyły ponad 50 tysięcy informacji o kategoriach dróg, zmianach w dotychczas posiadanych danych itp. Zgromadzone informacje zostały poddane procedurze weryfikacyjnej przez dwa zespoły kontrolne. Nad przejęciem, opracowaniem, sprawdzeniem i wprowadzeniem tych danych mapowych pracowało przez ostatnie sześć miesięcy kilka zespołów roboczych.

AutoMapa Traffic
W najnowszej wersji AutoMapy udostępniony został pierwszy element systemu omijania zatorów drogowych - AutoMapa Traffic. Umożliwia to planowanie planowanie podróży z uwzględnieniem sytuacji na drogach. Wdrożona funkcjonalność systemu AutoMapa traffic pozwoli na anonimowe zbieranie informacji o sytuacji na drodze. Dane zbierane od użytkowników, stanowiące istotną część pozyskiwanej informacji są non-stop analizowane wraz z danymi z innych źródeł tworząc szczegółowy obraz sytuacji na drodze o kazdej porze dnia.

Od dawna przygotowywane przez nas rozwiązanie będzie jednym z najbardziej zaawansowanych i kompletnych systemów informacji o ruchu drogowym. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie (..) działającego w oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne systemu, który już wkrótce pozwoli użytkownikom AutoMapy na niezwykle sprawne omijanie zatorów drogowych. – powiedział Jędrzej Szynkarczuk, dyrektor marketingu AutoMapy.

500 najniebezpieczniejszych stref

Podróż z AutoMapą to podróż bezpieczna, dlatego też AutoMapa wspólnie z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” oraz Komendą Główną Policji udostępniają użytkownikom AutoMapy dane pozyskane w ramach projektu „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce”, dzięki któremu wszyscy kierowcy podróżujący z AutoMapą mają dostęp do danych o szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg na terenie Polski

Użytkownicy otrzymają informację o szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg, na których w ostatnim czasie doszło do największej liczby wypadków i zdarzeń drogowych

Projekt „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” jest rozwinięciem akcji dotyczącej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Warmii i Mazurach zrealizowanej wspólnie przez AutoMapę i warmińsko – mazurską Policję w ubiegłym roku. W oparciu o dane zebrane przez lokalną Policję, AutoMapa od ubiegłorocznych wakacji ostrzega kierowców podróżujących po drogach Warmii i Mazur o strefach niebezpiecznych. Po udanym pilotażu, dzięki współpracy z fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca bezpieczny” będącym partnerem społecznym akcji, projekt ten został z sukcesem zrealizowany w skali całego kraju i udostępniony użytkownikom AutoMapy.

Jeszcze łatwiejsza obsługa – jeszcze więcej danych!

AutoMapa 5.5 to najnowsze mapy Polski zawierające kompletną sieć dróg na terenie naszego kraju. To również jedyna w Polsce w pełni punktowa baza adresów przypisanych do konkretnych budynków. W najnowszej wersji liczba miast i miejscowości objętych takim sposobem numeracji zwiększyła się o kolejne 272 miasta i miejscowości i przekroczyła już liczbę 1970.

W najnowszej AutoMapie została również rozwinięta funkcjonalność związana z pikietażem. Teraz informacja o słupkach wskazujących kilometraż drogi wyświetlana jest w panelu nawigacyjnym, dzięki czemu podróżując z CB Radiem błyskawicznie można zarówno dowiedzieć się, jak i przekazać w eter informację, na którym kilometrze drogi znajdują się utrudnienia w ruchu.

AutoMapa 5.5 to również blisko 400 tysięcy Punktów Użyteczności Publicznej pogrupowanych w blisko tysiącu kategorii. Codziennie, aktywni użytkownicy AutoMapy zgromadzona na portalu Miplo.pl dodają do programu blisko 400 nowych, niezwykle dokładnie opisanych punktów POI. Dzięki temu, podróżując z AutoMapą bez problemu odnajdziemy już nie tylko bankomaty, apteki, kluby czy stacje benzynowe, ale również galerie handlowe, sklepy, kantory wymiany walut, banki czy nawet kluby fitness. AutoMapa poinformuje o dziurach w drodze, progach zwalniających, o miejscach, gdzie możemy skorzystać z bezprzewodowego internetu a także doprowadzi nad do ulubionych kawiarni i restauracji.

Pełna lista zmian w wersji 5.5 dostępna jest na stronie http://www.AutoMapa.pl

Źródło: AutoMapa 5.5

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 8 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości