PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > AutoMapa: Polacy znaleźli sposób na korki

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/automapa-polacy-znalezli-sposob-na-korki-7249.html
QR Code
AutoMapa: Polacy znaleźli sposób na korki

Mariusz Burski, 10 marca 2010, 10:19
Tagi: AutoMapa, GPS, nawigacja

Blisko 70 tysięcy niezależnych źródeł informacji o sytuacji drogowej, sygnały z ponad 3,5 miliona kilometrów przejeżdżanych dziennie po drogach Polski i dynamicznie rosnąca liczba nowych użytkowników systemu AutoMapa Traffic. To wystarczy, by pojechać sprytniej tracąc w korkach mniej czasu.

Wdrożenie systemu AutoMapa Traffic okazało się skuteczną receptą na polskie korki. Stworzone wspólnie przez AutoMapę i lokalizator internetowy Targeo.pl narzędzie do zbierania i przetwarzania danych komunikacyjnych jest kompletnym systemem analizującym ruch drogowy, z którego skorzystać można podróżując z systemem nawigacji GPS AutoMapa, poprzez serwis Targeo.pl, a wkrótce, posługując się telefonem komórkowym z uruchomionym serwisem Targeo.mobi lub usługą Drogowskaźnik.

W zaledwie trzy miesiące po starcie, AutoMapa/Targeo Traffic może się poszczycić codziennymi analizami informacji z już ponad 67 tys. niezależnych źródeł oraz pojazdów przejeżdżających każdego dnia średnio 3,5 mln kilometrów po polskich drogach. Tworzy to obraz sytuacji drogowej zarówno w miastach, jak i poza nimi. Rozwiązanie takie pozwala na udostępnienie użytkownikom AutoMapy nie tylko informacji o bieżącej sytuacji na drogach w trybie on-line, ale również umożliwia prognozowanie jej rozwoju w zależności od pory dnia i godziny oraz dnia tygodnia.

AutoMapa Traffic to system inteligentny. Codziennie zwiększa swoją wiedzę o ruchu drogowym na terenie Polski oraz wzbogaca liczbę źródeł, z których pozyskiwane są dane. Awarie sygnalizacji świetlnej, wypadki, czasowe zamknięcia skrzyżowań – to wszystko wpływa na płynność ruchu drogowego. AutoMapa Traffic doskonale wie, z jaką predkością można jechać w danym momencie i którędy należy prowadzić, by ominąć zatory, korki, czy remonty na drodze. Dzięki AutoMapa Traffic kierowca otrzymuje prostą i dokładną informację, o której godzinie dotrze na miejsce, mając jednocześnie przekonanie, że czas jazdy będzie najkrótszy z możliwych.

Dzięki serwisowi Targeo.pl i usłudze Targeo Traffic Live! możliwe jest zapoznanie się z aktualną sytuacją drogową jeszcze przed wyruszeniem w trasę. To pierwszy serwis w Polsce i jeden z pierwszych w Europie, w którym można na bieżąco obserwować zmieniającą się sytuację na drogach. Działanie systemu można sprawdzić wchodząc na stronę OmijamyKorki.pl lub uruchamiając funkcję Traffic Live! w serwisie mapowym Targeo.pl. W najbliższym czasie, informacje o ruchu drogowym będą dostępne również w aplikacjach na telefony komórkowe – Targeo.mobi oraz Drogowskaźnik. Wkrótce również, użytkownicy Targeo będą mogli nie tylko zobaczyć korki na mapie, ale również przekonać się, w jaki sposób trasy wyznaczane przez AutoMapę minimalizują czas spędzany w korkach.


Źródło: AutoMapa

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości