PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > AutoMapa sześć razy w roku

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/automapa-szesc-razy-w-roku-7268.html
QR Code
AutoMapa sześć razy w roku

Mariusz Burski, 12 marca 2010, 11:30
Tagi: AutoMapa, GPS, nawigacja

Sześć aktualizacji map w ciągu roku i mapy nawigacyjne zawsze w najnowszych, dostępnych na rynku specyfikacjach. AutoMapa wprowadza nowe zasady aktualizacji map.

Wraz z pierwszą tegoroczną aktualizacją, AutoMapa wprowadza nowy system uaktualnień map. Począwszy od 2010 roku, dane mapowe wykorzystywane w programie AutoMapa aktualizowane będą aż do sześciu razy w ciągu roku. Co szczególnie ważne, aktualizacje zawsze zawierają mapy w najnowszych dostępnych specyfikacjach, przygotowanych przez liderów polskiego i światowego rynku map: Geosystems Polska oraz NAVTEQ.

Jak podkreśla Janusz M.Kamiński, Szef PR i Marketingu AutoMapy, siła skutecznej nawigacji leży w dokładnych mapach i doskonałych algorytmach nawigacyjnych. "Od wielu już lat, jako jedyni na rynku udostępnialiśmy naszym użytkownikom cztery aktualizacje map i programu w ciągu roku. I mimo, iż AutoMapa jest najczęściej aktualizowanym programem nawigacyjnym w Polsce, zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę. Chcemy, aby Polacy mieli zawsze dostęp do najlepszych i najdokładniejszych map zarówno Polski, jak i całej Europy."

Dokładność map ma szczególne znaczenie przy wykorzystaniu systemu AutoMapa Traffic, dzięki któremu możliwe jest wyznaczanie tras z uwzględnieniem informacji o natężeniu ruchu drogowego i korków. Niezależnie od zwiększenia częstotliwości publikacji nowych map, jeszcze częściej wprowadzane będą dane statystyczne wykorzystywane przez system AutoMapa Traffic.

Co ważne, aktualizacje AutoMapy uwzględniają remontowane i budowane odcinki dróg, dzięki czemu kierowcy mogą pewnie kierować się komunikatami nawigacyjnymi Krzysztofa Hołowczyca.

Cykl generowania map nawigacyjnych oraz proces ich testowania przed produkcją jest niezwykle pracochłonny i wymaga bardzo dużych mocy obliczeniowych. Wzrost liczby aktualizacji możliwy jest dzięki inwestycjom, jakie producenci AutoMapy poczynili m.in w nowoczesne jednostki serwerowe nieustannie generujące nowe dane mapowe. Dodatkowo, wdrożenie zaawansowanych procedur automatycznych testów przełożyło się na znaczne skrócenie czasu niezbędnego do weryfikacji opracowanych map.

Bez zmian pozostają przy tym warunki korzystania z aktualizacji. Wszyscy legalni użytkownicy AutoMapy, posiadający ważną subskrypcję, mogą korzystać z aktualizacji całkowicie bezpłatnie.


Źródło: AutoMapa

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości