PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Awarie w Play'u cz. 2

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/awarie-w-play-u-cz-2-5270.html
QR Code
Awarie w Play'u cz. 2

Paweł Wasik, 27 grudnia 2008, 14:36
Tagi: Play, Play Karta, Play Online, Project4 (P4)

Oto kolejny epizod z awariami świątecznymi w Play :)

Pierwsza awaria dotyka oferty na kartę, w których nie ma możliwości sprawdzenia pozostałych darmowych sms-ów (kod *109# ). W ofercie play online na kartę nie działa sprawdzanie przez kod pozostałych jednostek do wykorzystania (kod *155#).
Druga sprawa to awaria mms-ów która miała miejsce 24 Grudnia 2008 roku mniej więcej w godzinach od 15 do 17:30 kiedy to nie działały mms-y. Połączenie było nawiązywane, była normalna transmisja danych ale mms-y nie wychodziły. Dotyczyło to zarówno oferty na kartę jak i na abonament.

!UWAGA! sprawcie sobie billingi połączeń z tego dnia ponieważ podczas tej awarii za każdą zestawiona transmisje liczyło dane jak za przesyłanie WAP
(może nie u wszystkich).

Źródło: blogPlay

reklama

Ostatnie opinie internautów

konrad604 27.12.2008 @ 16:15
Mi tylko raz chyba pomylili numery przy życzeniach bo ktoś nieznajomy się odezwał pisząc, że dostał życzenia chociaż nie wysyłałem nic na ten numer.
marlena73-73 27.12.2008 @ 16:38
Awarie to nic nowego.Mam telefony w Erze.Pamiętam,jak zeszłego roku napaliłam się na konkursy organizowane przez TVP.2 dni przed Sylwestem doładowałam konta w telefonach i ...zasiedliśmy przed telewizorami ,by pus***** esemesy i...skończyło się na wyzwiskach w kierunku ERY i zaoszczędzonej kasie ,żaden esemes nie doszedł! ba! nawet nie dało się nic wysłać,bo sieć padła!!!
pilot 27.12.2008 @ 17:48
oj teraz play ma już takie problemy z siecią aż strach pomyśleć co będzie jak zwiększy liczbę abonentów. przestali tak dbać o swoich. ciekawe kiedy się nauczą że ludziom bardziej zależy na jakości usługi niż najniższej cenie
mariusz9a 27.12.2008 @ 17:56
@pilot
Nauczą się jak wybudują własną sieć. Tak samo uczyła się Idea. Kusili niższymi cenami a sieć była wiecznie zapchana i zasięg poza miastami był żaden (w porównaniu do już działających Ery i Plusa).
der_kamil 27.12.2008 @ 19:12
Ja jestem z Play i miałem to. Nie mogłem sprawdzać liczyć darmowych SMS'ów. Wcześniej jak byłem w Orange to nie było takich problemów! Ale z sieci jak na razie jestem zadowolony ;)
electro_spiro 27.12.2008 @ 20:45
awarie się zdazają w każdej sieci. martwi trochę fakt, że w playu tak dzień po dniu może być mało przyjemnie... mimo to wierzę że to wina tzw okresu świątecznego.
playster 27.12.2008 @ 22:01
no zdarzają się w każdej sieci, ale tak długi czas reakcji raczej się nie zdarza prawda? z tego co ludzie piszą to problemy zaczęły się od wigilii a dzisiaj jest już po świętach i od wigilii minęło 4 dni
raf56 28.12.2008 @ 19:20
W sumie takie awarie to normalka,raz jest to play drugim razem ejst to orange,plus albo era,sami operatorzy czasem nie są w stanie zapobiec takim awariom,zwłaszcza w święta gdy sieci są przeciążone nadmiarem sms-ów i połączeń.Poza tym ta awaria która dotknęła play-a nie było przynajmniej w moim mniemaniu taka straszna,poza tym co jakiś czas dotyka to któegoś z operatorów,nie wszystko jest zależne od człowieka,czasem to zwykła złośliwość rzeczy martwych :P
wer 29.12.2008 @ 09:44
To słaba końcówka roku dla Playa, pojawiły się problemy. Ciekawe ilu mają klientów, target był 2 mln do końca 2008 a coś brak info jak to wyszło
sokol81.0 29.03.2009 @ 18:49
awaria w ostrowi mazowieckiej niema zasiegu od 19 marca 2009

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 0 i 4 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03