PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Badania potwierdzają: kobiety lepiej radzą sobie z kilkoma zadaniami naraz niż mężczyźni

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/badania-potwierdzaja-kobiety-lepiej-radza-sobie-z-kilkoma-zadaniami-naraz-niz-mezczyzni-2693.html
QR Code
Badania potwierdzają: kobiety lepiej radzą sobie z kilkoma zadaniami naraz niż mężczyźni

Michał Gruszka, 29 listopada 2007, 17:59
Tagi: ciekawostka, Nokia

Espoo, Finlandia — Wykonywanie kilku zadań jednocześnie stało się elementem codzienności dla nas wszystkich. Uczestnicząc w życiu zawodowym, rodzinnym i towarzyskim, jesteśmy bardziej zajęci niż kiedykolwiek przedtem. Z wyników ogólnoświatowego badania przeprowadzonego online na całym świecie przez firmę Nokia wynika jednak, że z wieloma zadaniami naraz radzą sobie lepiej kobiety niż mężczyźni — dotyczy to 60% respondentów obu płci. Tylko sześć procent kobiet uważa, że to mężczyźni lepiej wykonują więcej zadań jednocześnie.

Z ogólnej liczby ponad 5000 respondentów 79% uważa, że dobrze radzi sobie z kilkoma zadaniami naraz, 50% określa siebie jako wydajnych, a 31% jako zajętych. Większość mężczyzn i kobiet z Danii oraz Norwegii sądzi, że potrafi robić kilka rzeczy naraz. Najbardziej zrelaksowani okazali się Finowie z wynikiem 74%.

Przeważająca większość, bo aż 80% respondentów, uważa, że dzięki telefonom komórkowym może osiągnąć pożądaną równowagę pomiędzy pracą a życiem towarzyskim. 63% respondentów uważa, że bez telefonu komórkowego ich wydajność pogorszyłaby się, a 74% sądzi, że dzięki telefonowi komórkowemu lepiej sobie radzi z kilkoma zadaniami naraz.

Dom Fried-Booth, dyrektor ds. badań w dziale Devices firmy Nokia. powiedział:

Ludzie korzystają z telefonów komórkowych w większym stopniu niż kiedykolwiek przedtem. Ponieważ współczesne telefony komórkowe zawierają takie funkcje, jak kalendarz, e-mail i wiadomości tekstowe, ludzie używają ich nie tylko do nawiązywania połączeń. Pomaga to niektórym utrzymać większą wydajność w pracy, a innym w lepszym prowadzeniu domu. W każdym przypadku jednak telefony komórkowe zdecydowanie pomagają ludziom w realizacji życiowych celów.

Z badania wynika, że telefony komórkowe pomagają w uzyskaniu większej wydajności. 62% respondentów wykonuje 2–3 czynności podczas rozmowy przez telefon komórkowy, w tym przeglądanie stron internetowych czy robienie zakupów. 75% kobiet odpowiedziało, że podczas korzystania z telefonu komórkowego przygotowuje posiłki, a 50%, że robi makijaż.

Choć większość respondentów twierdzi, że podczas korzystania z telefonu komórkowego robi więcej niż jedną rzecz naraz, 48% wskazało, że rozmowa odgrywa główną rolę. Na pytanie o to, co najbardziej lubią robić podczas używania telefonu komórkowego, respondenci w większości odpowiedzieli „być w łóżku”, nie podając jednak szczegółów.

Wykonywanie kilku zadań podczas używania telefonu komórkowego może prowadzić do zabawnych sytuacji. 47% respondentów badania firmy Nokia wysłało romantyczne lub kontrowersyjne SMS-y do niewłaściwej osoby, przy czym przydarzyło się to 56% kobiet.

Badanie dotyczące wykonywania kilku zadań naraz zostało przeprowadzone online w witrynie nokia.com od 15 października do 1 listopada 2007 przez Illuminas w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Finlandii, Włoszech, Chinach, Brazylii, Niemczech, Danii, Francji, USA, Szwecji i Norwegii.

Firma Nokia zorganizowała najbardziej wszechstronne badanie konsumenckie w branży, opracowując ponad 10 miliardów danych z 77 000 ankiet konsumenckich w 21 krajach, co dało wyjątkowy wgląd w wartości, przekonania i postawy konsumentów. Ta wiedza wyznacza działania firmy Nokia: od opracowywania i projektowania produktu po jego marketing i sprzedaż.

reklama

Ostatnie opinie internautów

czart 1.12.2007 @ 15:38
No tak pewnie, baby są najlepsze i najmądrzejsze.
PROPAGANDA

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 13 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości