PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Barcelona: Adobe i Nokia tworzą fundusz wart 10 mln dolarów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/barcelona-adobe-i-nokia-tworza-fundusz-wart-10-mln-dolarow-5521.html
QR Code
Barcelona: Adobe i Nokia tworzą fundusz wart 10 mln dolarów

Piotr Baranowski, 16 lutego 2009, 13:54 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 16 lutego 2009 o 14:05)
Tagi: Adobe, Barcelona, Mobile World Congress, Nokia, Open Screen Project, rozrywka

Adobe Systems Incorporated i Nokia ogłosiły dzisiaj podczas Mobile World Congress utworzenie wartego 10 milionów dolarów Funduszu Open Screen Project. Ma on wspierać tworzenie aplikacji i usług do urządzeń mobilnych, stacjonarnych oraz elektroniki
użytkowej przy użyciu platformy Adobe Flash.

Powstanie Funduszu to efekt inicjatywy Open Screen Project grupującej ponad 20 liderów branży, której celem jest stworzenie spójnego środowiska działania programów do przeglądania zasobów internetowych oraz samodzielnych aplikacji. Według założeń twórców w przyszłości do funduszu dołączą kolejni partnerzy inicjatywy Open Screen Project.

David Wadhwani, dyrektor generalny i wiceprezes działu Platform Business Unit firmy Adobe powiedział:

Bardzo cieszymy się z powstania Funduszu Open Screen Project oraz możliwości, jakie stwarza projektantom i twórcom oprogramowania na całym świecie. Na różnych platformach działa już ponad miliard telefonów komórkowych i innych urządzeń z technologią Flash, a dzięki funduszowi jeszcze więcej twórców aplikacji będzie mogło udostępnić zaawansowane multimedia i aplikacje szerokiemu gronu użytkowników urządzeń mobilnych.


Tero Ojanpera, wiceprezes wykonawczy działu Nokia Services powiedział:
Open Screen Project Fund promuje wykorzystywanie narzędzi Adobe oraz umiejętności twórców
oprogramowania do opracowywania atrakcyjnych i wyjątkowych aplikacji Flash do milionów urządzeń Nokia. Naszym celem jest wspieranie twórców, popularyzacja kreatywnych możliwości technologii Flash oraz sprzyjanie wprowadzaniu tych innowacyjnych rozwiązań na rynek za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Nokia.

Twórcy oprogramowania mogą przedstawiać koncepcje aplikacji opartych na platformie Adobe Flash i działających na różnych ekranach, w tym na wyświetlaczach telefonów komórkowych i urządzeń elektroniki użytkowej oraz na monitorach komputerów stacjonarnych. Zgłoszenia będą rozpatrywane pod kątem innowacyjności i atrakcyjności dla użytkowników, dojrzałości aplikacji i planów wdrożenia, a także sposobu wykorzystania możliwości i funkcji urządzeń Nokia, platformy Adobe Flash i Adobe AIR.

Funduszem Open Screen Project Fund zarządzają firmy Adobe i Nokia. Zgłoszone projekty będą rozpatrywane przez grono ekspertów inicjatywy Open Screen Project (w tym przez firmy Adobe i Nokia) z dziedziny mobilnych i komputerowych usług oraz aplikacji. Do obszarów szczególnego zainteresowania należą: rozrywka, sieci społecznościowe, aplikacje użytkowe, gry i wiadomości. Twórcy zachowują pełnię praw do swoich aplikacji, natomiast Adobe i Nokia mają prawo do oceny, testowania i promocji zawartości.

Więcej informacji oraz instrukcje zgłaszania projektów można uzyskać pod adresem http://www.openscreenproject.org.

Ogłoszony w maju 2008 roku Open Screen Project ma na celu zapewnienie wspólnego środowiska działania aplikacji w różnego typu urządzeniach. Inicjatywa ta sprzyja udostępnianiu zasobów internetowych, samodzielnych aplikacji oraz funkcji przeglądania internetu w telewizorach, przystawkach telewizyjnych, telefonach komórkowych i innych urządzeniach elektroniki użytkowej, które wykorzystują możliwości technologii Adobe AIR i Adobe Flash.

Platforma Adobe Flash jest faktycznym standardem udostępniania przełomowych aplikacji, treści i wideo w internecie. Materiały w programie Flash Player są odtwarzane na ponad 98% komputerach podłączonych do internetu, a ponad 80% internetowych nagrań wideo jest odtwarzanych przy użyciu technologii Adobe Flash. To pozycjonuje Flash jako platformę wideo numer jeden w internecie. Z kolei Adobe Flash Lite, którego dotychczas sprzedano ponad miliard sztuk, udostępnia zaawansowane multimedia w telefonach komórkowych oraz innych urządzeniach elektroniki użytkowej. Adobe Flash Player to kluczowy komponent platformy Adobe Flash — wszechstronnego systemu zintegrowanych narzędzi, platform, aplikacji klienckich i serwerów. Więcej informacji można uzyskać pod adresem http://www.adobe.com/flashplatform.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 1 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości