PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Barcelona: Nokia 86 z aparatem 8MP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/barcelona-nokia-86-z-aparatem-8mp-5526.html
QR Code
Barcelona: Nokia 86 z aparatem 8MP

Piotr Baranowski, 17 lutego 2009, 12:54 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 17 lutego 2009 o 13:19)
Tagi: Barcelona, Nokia, nowy telefon, Ovi, Mobile World Congress

Nokia przedstawiła dziś swój nowy produkt Nokia 86 z szerokokątnym obiektywem marki Carl Zeiss Tessar oraz 8-megapikselową matrycą. Model Nokia N86 8MP zaprojektowany jest do fotografowania oraz nagrywania filmów w różnych warunkach oświetleniowych. Nokia N86 8MP ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2009, a jej przewidywana cena detaliczna to 375 euro (bez podatków i dopłat).

Juha-Pekka Sipponen, dyrektor ds. Nokia Nseries powiedział:

Ludzie oczekują w telefonach komórkowych aparatów, które robią świetne zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom obiektyw telefonu Nokia N86 8MP porównywalny jest z wysokiej jakości obiektywami stosowanymi w aparatach cyfrowych. Zarówno podczas biegu z bykami w Pampelunie, jak i wschodu słońca nad Sydney Nokia N86 8MP zrobi kryształowo czyste zdjęcia automatycznie dodając do nich położenie geograficzne. Zdjęcia i filmy można natychmiast przesłać do witryn społecznościowych lub serwisów fotograficznych, takich jak Share on Ovi czy Flickr.


Nokia N86 8MP to według producenta urządzenie łatwe w obsłudze dla początkujących użytkowników, ale swymi zaawansowanymi możliwościami zaimponuje nawet doświadczonym fotografom. Cechy wyróżniające to szerokokątny obiektyw Carl Zeiss Tessar do zdjęć panoramicznych, błyskawiczna gotowość aparatu do pracy oraz zmienna przesłona umożliwiającą wykonywanie ostrych fotografii przy różnym oświetleniu. Szybka mechaniczna migawka ma zapobiec efektowi rozmazanych zdjęć. Według producenta lampa błyskowa złożona z dwóch diod LED jest wystarczająco mocna, by tworzyć doskonałe fotografie i nagrania wideo przy słabym oświetleniu.


Helmut Heier z firmy Carl Zeiss powiedział:
O jakości najlepszych zdjęć cyfrowych decyduje nie tylko liczba pikseli, ale także obiektyw i czułość matrycy. Nokia N86 8MP to pierwszy telefon komórkowy wyposażony w zmienną przesłonę, która wraz z obiektywem Carl Zeiss Tessar daje doskonałe rezultaty. Jeszcze nigdy dokumentowanie ważnych chwil nie było tak łatwe, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości tworzonych materiałów.

Pamięć wewnętrzna 8 GB zmieści do 4000 zdjęć, można ją rozbudować o kolejne 16 GB przy użyciu karty pamięci microSD. Metalowa rama telefonu zabezpiecza OLED-owy wyświetlacz, który dodatkowo przykrywa utwardzone szkło chroniące go przed zadrapaniami. Łatwe funkcje porządkowania zdjęć przy użyciu albumów i znaczników, możliwość pełnej synchronizacji z komputerem oraz wyjście telewizyjne do pokazów slajdów to dodatkowe ułatwienia dla miłośników fotografii.

Telefon wyposażony jest w najnowszą wersję aplikacji Nokia Maps oraz zintegrowany z serwis Ovi Nokia. Użytkownicy mogą informować o swoim miejscu pobytu przy użyciu osobistych multimediów, takich jak np. zdjęcia oznakowane położeniem geograficznym. Ponadto urządzenie ma wbudowany kompas, a także pełną 3-miesięczną licencję na nawigację samochodową i pieszą.

Funkcje multimedialne — muzyka, gry i wideo
Nokia N86 8MP posiada podpórkę i boczny multimedialne klawisze dające szybki dostęp do wybranych multimediów. Urządzenie odtwarza do 25 godzin muzyki po pełnym naładowaniu baterii.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości