PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Barcelona: Nowe telefony Nokia z Nokia Maps

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/barcelona-nowe-telefony-nokia-z-nokia-maps-5522.html
QR Code
Barcelona: Nowe telefony Nokia z Nokia Maps

Piotr Baranowski, 16 lutego 2009, 14:05
Tagi: brak

Nokia podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowała dwa nowe modele przeznaczone do nawigacji. Pierwszy z nich to telefon Nokia 6710 Navigator, a drugi to Nokia 6720 classic.

Markku Suomi, wiceprezes firmy Nokia powiedział:

Rozwiązanie nawigacyjne w telefonie Nokia 6710 Navigator nie ma sobie równych — oferuje wszystkie funkcje, których można oczekiwać od wyspecjalizowanego urządzenia GPS, a jednocześnie udostępnia zalety wszechstronnego urządzenia mobilnego. Rozwiązanie to obejmuje najnowsze funkcje oprogramowania Nokia Maps, z nawigacją samochodową i pieszą w czasie rzeczywistym i pełnymi mapami regionalnymi. Prócz tego posiada dedykowany klawisz nawigacyjny, czujnik dotykowy do łatwej regulacji wielkości obrazu i duży wyświetlacz zoptymalizowany pod kątem używania na dworze. By zapewnić jeszcze większą łatwość obsługi i skuteczność w telefonie zainstalowane zostały licencje na nawigację , które są gotowe do użytku od razu po jego włączeniu.


Dokonana niedawno integracja usługi Nokia Maps z portalem Ovi umożliwia planowanie podróży w domu na komputerze i synchronizacje tych planów z urządzeniem mobilnym. Do usługi Nokia Maps dodano także nowe funkcje, takie jak wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne, trójwymiarowe punkty orientacyjne z ponad 200 miast, mapy terenowe, ostrzeżenia o niebezpieczeństwach i ruchu na drogach, przewodniki po imprezach czy informacje o pogodzie. W obydwu nowych urządzeniach zawierających kompas znacząco ulepszona została także nawigacja piesza.

W komplecie z Nokia 6710 Navigator znajduje się uchwyt samochodowy Nokia CR-111, który utrzymuje telefon podczas jazdy samochodem i dopełnia całościowe rozwiązanie nawigacyjne. Ponadto zestaw można uzupełnić o zestawy głośnomówiący HF-310, zapewniający wysoką jakość dźwięku, eliminację echa i redukcję szumów. Zestaw można łatwo zainstalować w samochodzie lub biurze przy użyciu jednego z trzech rozwiązań montażowych.

Nokia6710 Navigator oraz Nokia 6720 classic, oprócz zaawansowanej funkcjonalności map wyróżniają się także unowocześnionym wzornictwem o nieco zaokrąglonych i poręcznych kształtach oraz przyjemną w dotyku powierzchnią obudowy. Telefony wyposażone są w aparat 5 Mpx z obiektywem Carl Zeiss i podwójną lampą błyskową.


Markku Suomi, wiceprezes firmy Nokia powiedział:
Wysokiej jakości aparat i funkcje GPS w obu urządzeniach bardzo ułatwiają oznaczanie geograficzne wykonywanych zdjęć.

Nokia 6720 classic zapewnia ponadto najwyższą jakość dźwięku podczas rozmów. Dzieje się tak dzięki doskonałemu dopasowaniu kształtu telefonu do twarzy oraz funkcji aktywnej eliminacji szumów, zastosowanej po raz pierwszy w telefonie Nokia 6720 classic, która redukując hałas z otoczenia znacząco poprawia słyszalność głosu. Model ten charakteryzuje także szybka łączność z Internetem do pobierania i wysyłania danych, wyjście telewizyjne, idealne do prezentacji zdjęć i wideo, a także stan gotowości telefonu w trybie czuwania wynoszący do ponad 20 dni.

Telefon Nokia 6720 classic ma być dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2009 roku, a jego przewidywana cena detaliczna ma wynosić to 245 euro (bez podatków i dopłat). Telefon Nokia 6710 Navigator ma pojawić się w sklepach w trzecim kwartale tego roku, a jego przewidywana cena detaliczna ma wynosić 300 euro (bez podatków i dopłat).

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości