PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Barcelona: Skype będzie zintegrowany z telefonami Nokii

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/barcelona-skype-bedzie-zintegrowany-z-telefonami-nokii-5528.html
QR Code
Barcelona: Skype będzie zintegrowany z telefonami Nokii

Piotr Baranowski, 17 lutego 2009, 13:42
Tagi: Barcelona, Mobile World Congress, Nokia, Skype

Firmy Skype i Nokia poinformowały o nawiązaniu partnerskiej współpracy, dzięki której aplikacja służaca do porozumiewania się przez sieć internet zostanie udostępniona w urządzeniach mobilnych Nokia. Zgodnie z porozumieniem aplikacja Skype będzie integrowana
z urządzeniami Nokia, a pierwszymi wyposażonymi w nią modelami będą urządzenia Nokia Nseries. Pierwszym modelem ze Skype’em będzie sztandarowe urządzenie Nokia N97, które pojawi się w trzecim kwartale 2009 roku.

Skype będzie jednym z elementów w książce adresowej urządzenia Nokia N97, umożliwiając zarówno sprawdzanie dostępności kontaktów Skype, jak i wymianę wiadomości tekstowych na czacie. Użytkownicy Nokia N97 na całym świecie będą mogli łatwo nawiązywać i odbierać połączenia Skype-to-Skype za pośrednictwem sieci 3G i WLAN, a także dzwonić na numery stacjonarne i komórkowe.

Scott Durchslag, naczelny dyrektor operacyjny Skype powiedział:

Udostępnianie Skype wszędzie za pośrednictwem telefonów komórkowych to niezbędny element realizacji naszej wizji umożliwiania rozmów na całym swiecie. Ścisła współpraca z firmą Nokia nad integracją naszego oprogramowania z jej urządzeniami przyniesie korzyści wielu obecnym użytkownikom urządzeń Nokia i usług Skype, ponieważ ułatwi dostęp i korzystanie ze Skype niezależnie od miejsca. Współpraca ta przysporzy ponadto Skype nowych użytkowników, którzy cenią sobie zalety platformy Symbian Series 60 firmy Nokia.


Jose-Luis Martinez, wiceprezes ds. Nokia Nseries powiedział:
Biorąc pod uwagę ponad 400 milionów użytkowników Skype na całym świecie, integracja Skype z urządzeniami multimedialnymi Nokia Nseries to znaczący krok w kierunku udostępniania pełni funkcji internetowych znanych z komputerów stacjonarnych w najbardziej zaawansowanych komputerach mobilnych.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 6 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości