PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Będzie więcej operatorów komórkowych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bedzie-wiecej-operatorow-komorkowych-125.html
QR Code
Będzie więcej operatorów komórkowych

Piotr Baranowski, 15 stycznia 2007, 12:39 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 15 stycznia 2007 o 13:02)
Tagi: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Sądy administracyjne nie będą mogły odbierać przydziałów na częstotliwość radiową z powodu błędnego wyboru trybu przetargowego.

W piątek Sejm przyjął senackie poprawki do nowelizacji ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2004 r. nr 171, poz. 1800). Wnioski o rezerwację częstotliwości radiowych składane między innymi przez operatorów komórkowych będą rozpatrywane w jednym postępowaniu i rozstrzygane jedną decyzją. W obowiązującym stanie prawnym nie jest jasne, czy przetarg powinien być prowadzony jako samodzielne postępowanie, czy jako jego pierwszy etap. W związku z tym można go łatwo zakwestionować przed sądem i doprowadzić do unieważnienia decyzji o rezerwacji częstotliwości.

Sądy administracyjne wydawały dotychczas rozbieżne wyroki w tej sprawie i opowiadały się za jednym, bądź za drugim rozwiązaniem


wyjaśnia poseł Antoni Mężydło z sejmowej Komisji Infrastruktury.

Jego zdaniem nie jest to wina błędów interpretacyjnych, ale wad prawnych powstałych po nieprecyzyjnej implementacji dyrektyw unijnych.
Ponad trzysta przedsiębiorstw nie musi się obawiać utraty zarezerwowanej częstotliwości radiowej. Wśród podmiotów, które oczekują na wejście w życie nowych przepisów, jest nowa sieć komórkowa P4, która ma jeszcze w tym roku rozpocząć swoją działalność na polskim rynku.
Z jej pojawienia się są niezadowoleni dotychczasowi operatorzy, którzy mogliby wystąpić do sądu z żądaniem unieważnienia rezerwacji częstotliwości. Gdyby tak się stało, skarb państwa musiałby ponadto zwrócić operatorowi 50 mln złotych

mówi poseł PiS. Zmiany mają być bodźcem dla dynamicznego rozwoju usług telekomunikacyjnych w naszym kraju. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, pozwolą one na skuteczniejsze rozdysponowanie częstotliwości na internet szerokopasmowy i pozostałe częstotliwości GSM. Skutkiem tego ma być kilkudziesięcioprocentowy spadek ceny za internet i rozmowy komórkowe. Nowelizacja ustawy czeka teraz na podpis prezydenta.

Źródło: Gazeta prawna

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

All-Star point guard... 3.03.2018, 03:21