PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Bezpiecznie na drodze z RadarStop

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bezpiecznie-na-drodze-z-radarstop-3725.html
QR Code
Bezpiecznie na drodze z RadarStop

Michał Gruszka, 20 marca 2008, 16:32
Tagi: GPS, SmartGPS

Fotoradary na stałe już wpisały się w krajobraz polskich dróg – kierowcy ich nie lubią, ale dla własnego bezpieczeństwa muszą stosować się do ograniczeń prędkości. Do zdjęcia nogi z gazu zachęca także RadarStop - lokalizator fotoradarów i punktów kontroli prędkości.

RadarStop to pierwsze na polskim rynku urządzenie oparte na technologii GPS, które zawiera bazę ponad 1000 fotoradarów oraz punktów pomiaru prędkości rozmieszczonych przy drogach na terenie całej Polski. Nowatorskie urządzenie ostrzega kierowcę komunikatem głosowym i sygnałem świetlnym na 500 metrów przed miejscem, w którym potencjalnie odbywają się policyjne radarowe kontrole drogowe.

Korzystanie z najnowszej propozycji marki SmartGPS jest całkowicie legalne, bowiem – w przeciwieństwie do antyradarów – urządzenie nie zakłóca pomiaru prędkości z jaką porusza się samochód. RadarStop, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, informuje kierowcę o zbliżaniu się do miejsca, w którym potencjalnie odbywa się kontrola prędkości. Bazę lokalizacji fotoradarów tworzą na bieżąco sami użytkownicy dróg, którzy za pośrednictwem internetowego portalu www.miplo.pl zgłaszają kolejne punkty kontrolne, na które natknęli się podczas swoich podróży. Dzięki temu kierowcy korzystający z Radar Stop mają pewność, że informacje w bazie zawsze są wiarygodne i mogą niemal w każdej chwili je aktualizować wysyłając sms i wchodząc na stronę www.swiatgps.pl.

Urządzenie ma wbudowany czujnik ruchu i włącza się automatycznie po zamknięciu drzwi samochodu lub uruchomieniu silnika. RadarStop nie musi być przymocowany do deski rozdzielczej – działa nawet w schowku czy w kieszeni kierowcy.
Zestaw RadarStop, zawierający lokalizator, ładowarkę sieciową oraz samochodową do kupienia od 19 marca już za 299 zł w sklepach specjalistycznych w całej Polsce oraz na www.swiatgps.pl.

reklama

Ostatnie opinie internautów

verdie 21.03.2008 @ 10:27
Niezłe urządzenie. Dla kogoś kto nie używa nawigacji podczas codziennego poruszania się po miescie taka przypominajka jest super. Unikasz fotki :) a to chyba ważne.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości