PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Bezpieczny Android i iOS dzięki zabezpieczeniom od RIM?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bezpieczny-android-i-ios-dzieki-zabezpieczeniom-od-rim-9782.html
QR Code
Bezpieczny Android i iOS dzięki zabezpieczeniom od RIM?

Maciej Celmer, 29 listopada 2011, 11:32 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 29 listopada 2011 o 12:11)
Tagi: bezpieczeństwo, BlackBerry, BlackBerry Mobile Fusion, BlackBerry PlayBook, RIM (Research in Motion)

RIM ogłasza BlackBerry Mobile Fusion — rozwiązanie nowej generacji do zarządzania urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwach, obsługującą smartfony i tablety na platformach BlackBerry, Android oraz iOS.

Firma Research In Motion zaprezentowała dzisiaj BlackBerry Mobile Fusion — rozwiązanie nowej generacji do zarządzania urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwach. Stanowi ono jednocześnie pierwszy krok RIM na rynku wieloplatformowego zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). BlackBerry Mobile Fusion to owoc wieloletniego doświadczenia firmy RIM w dziedzinie rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwach, które uprości zarządzanie smartfonami i tabletami działającymi z systemami BlackBerry, Google Android oraz Apple iOS.

RIM jest wiodącym dostawcą rozwiązań do łączności mobilnej w przedsiębiorstwach — z urządzeń BlackBerry korzysta ponad 90% przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Rynek smartfonów i tabletów używanych w przedsiębiorstwach nadal rośnie zarówno w segmentach urządzeń dostarczanych przez firmy, jak i w przypadku urządzeń prywatnych używanych do celów służbowych. W szczególności ta druga kategoria przyczyniła się do zwiększenia różnorodności urządzeń mobilnych, z których korzystają przedsiębiorstwa, a tym samym utrudniła zarządzanie dostępem bezprzewodowym do poufnych informacji w sieciach korporacyjnych. W związku z tym zwiększyło się zapotrzebowanie na rozwiązania do zarządzania urządzeniami mobilnymi.

BlackBerry Mobile Fusion łączy w sobie cechy rozwiązania BlackBerry Enterprise Server (w wersji 5.0.3) dla smartfonów BlackBerry z nowymi możliwościami zarządzania tabletami BlackBerry PlayBook opartymi na technologii BlackBerry Enterprise Server oraz możliwością zarządzania smartfonami i tabletami z systemami operacyjnymi Android i iOS.

BlackBerry Mobile Fusion będzie udostępniać następujące funkcje zarządzania w odniesieniu do wszystkich obsługiwanych urządzeń mobilnych:

  • zarządzanie zasobami;
  • zarządzanie konfiguracjami;
  • zabezpieczenia oraz definiowanie polityki bezpieczeństwa i zarządzanie nią;
  • zabezpieczanie oraz ochrona zgubionych lub skradzionych urządzeń (zdalne blokowanie i usuwanie danych);
  • administracja użytkownikami i grupami;
  • obsługa wielu urządzeń przypisanych do jednego użytkownika;
  • zarządzanie aplikacjami i oprogramowaniem;
  • zarządzanie łącznością (Wi-Fi, VPN, certyfikaty);
  • centralna konsola;
  • wysoka skalowalność.

Smartfony BlackBerry będą korzystać z zalet całościowego rozwiązania BlackBerry, w tym z zaawansowanych funkcji zarządzania IT, zabezpieczeń i kontroli, które udostępnia BlackBerry Enterprise Server 5.0.3 wchodzący w skład BlackBerry Mobile Fusion. Wśród tych zaawansowanych funkcji można wymienić technologię BlackBerry Balance umożliwiającą używanie jednego urządzenia do zastosowań służbowych i osobistych oraz jednocześnie zaspokajanie potrzeb firmy w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania i kontroli informacji poufnych, ponad 500 polityk IT, instalację aplikacji i oprogramowania oraz zarządzanie nimi za pośrednictwem sieci komórkowej, wysoką dostępność i wiele innych. BlackBerry Mobile Fusion wprowadzi także nową funkcję samoobsługową, dzięki której pracownicy będą mogli zabezpieczyć utracone lub skradzione smartfony BlackBerry i tablety BlackBerry PlayBook.

Rozwiązanie BlackBerry Mobile Fusion jest teraz w fazie początkowych testów beta w wybranych przedsiębiorstwach. RIM przyjmuje obecnie kandydatury klientów chcących uczestniczyć w zamkniętym programie beta, który rozpocznie się w styczniu. Powszechna dostępność rozwiązania jest planowana na koniec marca.

Źródło: RIM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości