PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Bezpłatny Internet w Odolanowie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bezplatny-internet-w-odolanowie-6077.html
QR Code
Bezpłatny Internet w Odolanowie

Łukasz Roguski, 17 czerwca 2009, 13:53
Tagi: Darmowy Internet, Internet, internet komórkowy, internet mobilny, Odolanów, WiFi

Mieszkańcy Odolanowa w Wielkopolsce mogą korzystać z bezprzewodowego internetu w centrum miasta. Bezpłatny hotspot (WiFi) uruchomiła właśnie operator internetowy ZapNet. To pierwszy niekomercyjny projekt dostępu do sieci w gminie Odolanów.

Darmowy hotspot obejmuje swym zasięgiem miejski Rynek w Odolanowie oraz okoliczne ulice. Aby połączyć się z internetem, wystarczy w zasięgu hotspotu Zapnetu włączyć komputer, wyszuka sieć "ZapNet Club" i podłączyć się do niej. Użytkownik nie musi konfigurować połączenia sieciowego, wszystko dzieje się automatycznie. Po wpisaniu do przeglądarki interesującego adresu WWW (np. www.odolanow.pl), użytkownik zostanie przekierowany na stronę logowania do internetu. Wystarczy kliknąć przycisk "Sprawdź swój login", aby otrzymać login i hasło.

Uruchomienie darmowego punktu dostępowego w Odolanowie jest oddolną inicjatywą spółki ZapNet, która sfinansowała cały projekt przy wsparciu współpracujących z firmą reklamodawców. - Bardzo nam zależało na tym, aby na mapie regionu pojawił się bezpłatny hotspot – podkreśla Karol Zapart. - Dostęp do globalnej sieci deklaruje wprawdzie ponad 70 proc. Polaków, jednak w rzeczywistości ponad połowa gospodarstw domowych nie ma łącza internetowego. Nasz projekt gwarantuje dostęp do sieci wszystkim mieszkańcom i gościom Odolanowa znajdującym się w zasięgu hotspota, sprzyja wyrównywaniu szans społecznych, a także posiada olbrzymi walor informacyjno-edukacyjny: otwiera bowiem drzwi do bogatych zasobów internetu.

ZapNet tworzy sieci radiowe w ponad 50 miejscowościach na terenie sześciu wielkopolskich gmin.

Źródło: ZapNet

reklama

Ostatnie opinie internautów

ArturN 7.06.2010 @ 00:59
Nareszcie, kto by pomyślał ze u nas cos takiego zrobia ^^ gj

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości