PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Biedronka szokuje niską ceną połączeń

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/biedronka-szokuje-niska-cena-polaczen-5357.html
QR Code
Biedronka szokuje niską ceną połączeń

Łukasz Roguski, 14 stycznia 2009, 21:39 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 14 stycznia 2009 o 21:46)
Tagi: Biedronka, Era, Heyah, MVNO (Mobile Virtual Network Operator), Polska Telefonia Cyfrowa (PTC)

Potwierdzają się informacje zebrane przez Telix i Telepolis.pl, z których wynika, że Biedronka będzie kolejnym wirtualnym operatorem komórkowym. Tym razem jednak operator postawił sobie za cel obniżenie do minimum cen za połączenia telefoniczne. Z informacji PasjiGSM.pl wynika, że w piątek odbędzie się konferencja prasowa, na której firma zarządzająca Biedronką oficjalnie ogłosi wejście na rynek kolejnego operatora.

Według wciąż nieoficjalnych informacji nowy operator, który będzie świadczył swoje usługi w oparciu o sieć Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC, operatora marki Era i Heyah) chce zaoferować połączenia telefoniczne w cenie 33 groszy za minutę. Z bardzo wstępnych informacji wynika, że będzie to stawka za połączenia wewnątrz własnej sieci, choć niewykluczone, że i tutaj można spodziewać się miłej niespodzianki - jest równie prawdopodobne iż będzie to obowiązująca stawka do wszystkich operatorów poza Play. Na szczegóły trzeba będzie zaczekać do piątku, na ten dzień zaplanowane jest oficjalne spotkanie z dziennikarzami i zarządem firmy.

Sprzedaż powinna rozpocząć się w poniedziałek, 19 stycznia. Usługi komórkowe dostępne będą pod marką "tuBiedronka"

Więcej informacji nt. nowego operatora będzie można znaleźć niebawem na łamach http://www.tubiedronka.pl

Źródło: PasjaGSM.pl, Telix, Telepolis.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

electro_spiro 14.01.2009 @ 23:46
kolejny supermarketowy mvno. ciekawe czy ta nisza jest na tyle spora żeby pomiścić 2 opów?
sobiście wątpię w masowy przepływ klientów do biedronki. powód? brak doładowań przez internet! niestety z niewiadomych przyczyn nawet MK nie można doładować przez net. czyżby prawdziwi faceci nie używali internetu? ;)
Galaktyczny Edek 15.01.2009 @ 08:10
@electro_spiro

Niemniej faktem jest, że ostatnimi czasy to oprócz MobillKinga to w polskim GSMie najbardziej innowacyjni stali sie nie zasiedziali operatorzy a supermarketowi MVNO - Carrefour Mova i Biedronka. Obie oferty są skierowane do nisz, ale nisz bardzo obszernych, dla których brak doładowań przez internet nie jest żadną (lub jest niewielką) wadą. Co więcej - na ich tle to właśnie oferta operatorów z własną infrastrukturą pokazuje na skostnienie mentalne. Mówiąc szczerze zastanawiam się nad sensem istnienia nie "supermarketowych MVNO", a dla przykładu takiej oferty jak Sami Swoi która jest jak wyrzut sumienia działu marketingu Polkomtela czy coraz gorszych ofert prepaid w Playu. A u MVNO jest prosto, tanio i bez zbędnych udziwnień.
krzychu.pl 15.01.2009 @ 09:41
Myślę, że kolejny wirtualny operator w postaci tuBiedronka ma szansę na dłużej zaistnieć na rynku i to z powodzeniem. Dużą przewagą tego operatora jest to, że stoi za nim silna marka ugruntowana już na polskim rynku dzięki czemu będzie rozpoznawalna. Liczy się też duża liczba sklepów, z których korzysta bardzo duża ilość potencjalnych i wiernych klientów a w czasach kryzysu przewaga dyskontów jak Biedronka się umacnia. Ludzie coraz bardziej doceniają bliskość sklepu i w praktyce niższe ceny i to może być atut tuBiedronki, który zachęci klientów do skorzystania również z tanich usług telefonicznych. Do tego zapewne będzie dodany program lojalnościowy w postaci darmowych minut/sms-ów za zrobione zakupy dzięki czemu sprzedaż będzie się sama nakręcać. Sam w sobie taki wirtualny operator nie miałby szans na zaistnienie na rynku i bycie opłacalnym jednak dzięki ugruntowanej marce na rynku można mu wróżyć sukces. Jest duża szansa, że tuBiedronka zdobędzie lojalnych i zadowolonych klientów.
raf56 15.01.2009 @ 14:50
Po sieci sklepów Carrefour swoje wejście na rynek telekomunikacyjny zapowiada sieć sklepów Biedronka.
Biedronka jest największą siecią handlową w Polsce co daje bardzo duże perspektywy,nie dziwi więc decyzja o ekspansj Biedronki na rynek telekomunikacyjny.
Sama decyzja to jednak nie wszystko,jeśli Biedronka chce coś ugrać na wirtualnm rynku operatorów telekomunikacyjnych musi mieć dobre wejście a chyba z zapowiedzi wynika już,że zadbają także i o to.
Mam nadzieję,że tuBiedronka będzie miała udany start i będzie kusić atrakcyjną ofertą,myślę tutaj o dodatkowych minutach za zakupy,również mam nadzieję,że zostanie wprowadzona stała stawka do wszystkich sieci.Oczywiście przydałaby się również dobra kampania reklamowa,mam tu na myśli spoty tleewizyjne,może nie w dużej mierze ale jakaś wzmianka o nowym operatore MVNO na pewno by się przydała.Na koniec pozostaje mieć nadzieję,że nowy operator zyska popularność i klientów czego serdecznie życzę tuBiedronka.
przemek89k 15.01.2009 @ 15:14
Biedronka postanowiła wziąść przykład z sieci Carrefour Mova w której za wydane pieniądze w sklepie dostajemy minuty na rozmowy w sieci i na stacjonarne. Uważam że jest to bardzo dobry pomysł , tym bardziej dla osób które w swoim sąsiedztwie posiadają ten właśnie sklep. Wiadomo przecież że im więcej firm, tym większa konkurencja a co za tym idzie niższe ceny.
Trzeba natomiast stwierdzić fakt, że telefonia wirtualna nie jest w stanie na chwilę obecną zastąpić podstawowych operatorów takich jak : Orange, Plus, Era,Play itp. w których mamy licznych znajomych - dzięki temu niskie ceny,dobrą jakość połączeń, fachową obsługę i dobry zasięg.
Mvno jest jedynie atrakcyjnym dodatkiem dla osób które liczą na bonusy w postaci darmowych minut.
Piotrm 15.01.2009 @ 23:25
Co by nie mówić Biedronka ma swój target. Skoro można tam znaleźć mikrofalówkę, gry, skarpety na zimę i to wszystko w dość niskich cenach, to czemu nie doładowania i startery? Zwłaszcza biorąc pod uwagę bonusy za dokonane zakupy.
proste 18.01.2009 @ 20:03
Nie mówcie, że 33grosze brutto do wszystkich oprócz Playa (ta sieć to jakiś odrzut chyba) to nie jest konkurencyjna cena. nie jesteś zwuiązany żadnymi umowami, przenosisz numer i nikt nie wie nawet że coś się u ciebie zmieniło.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości