PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Bilety MPK Olsztym w komórce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bilety-mpk-olsztym-w-komorce-8802.html
QR Code
Bilety MPK Olsztym w komórce

Maciej Celmer, 17 marca 2011, 15:01
Tagi: MPK Olsztym, SkyCash

Już od 18 marca pasażerowie olsztyńskiej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z biletu w telefonie komórkowym za pomocą SkyCash. Intuicyjny system – wdrożony przez MPK Olsztyn – działa już z powodzeniem w tak dużych aglomeracjach jak Wrocław i Warszawa. Użytkownicy SkyCash otrzymają też szansę na wygranie iPhone’a 4.

Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash trzeba wpisać w przeglądarce internetowej telefonu m.skycash.com albo wysłać pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash środkami pieniężnymi.

Sama procedura zakupu biletów przez komórkę jest intuicyjna i zajmuje średnio od kilku do kilkunastu sekund. Wystarczy uruchomić w aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania 4-cyfrowym kodem PIN. Dostępne są zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe, maksymalnie 5-dniowe. Ich ceny są takie same jak w kiosku.

Ze startem usługi w Olsztynie związany jest konkurs, w którym można wygrać iPhone’a 4. Wystarczy zarejestrować się w SkyCash poprzez serwis społecznościowy Facebook (www.facebook.com/skycash), odpowiedzieć na proste pytanie i kupić bilet MPK Olsztyn. Na każdego użytkownika czeka także bonusowe doładowanie konta SkyCash kwotą 2 zł. Konkurs trwa do 11 maja 2011 r.

Źródło: SkyCash

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 17.03.2011 @ 15:08
Bardzo praktyczna usługa.
Owszem istnieją pewne nieudogodnienia, takie jak np. rozładowanie telefonu, brak środków itd, ale sama w sobie, to atrakcyjna oferta.
Podejrzewam, że korzystać z tego pomysłu korzystać będą głównie młodzi.
Starsze osoby z reguły niechętnie podchodzą do tego typu pomysłów.
I jeszcze iPhone'a można wygrać ;)
Frasier 17.03.2011 @ 15:38
Dobry pomysł na promocję z atrakcyjną nagrodą, oraz z tym doładowaniem, dla jak rozumiem użytkownika FB? Według cennika, to jeden bilet ulgowy http://www.mpkolsztyn.pl/site/files/file/taryfy/BJedn.png
Ciekawe, czy do zakupu biletu potrzebne jest połaczenie z internetem. Bo ja to sobie wyobrażam tak, ze instaluję aplikację, doładowuję sobie konto, łączę się z internetem i aplikacja zapamiętuje stan konta. Następnie już z poiomu aplikacji dokonuję zakupów i przy kolejnym połączeniu z internetem stan konta jest korygowany. To wykonalne, ale pewnie każda transakcja autoryzowana jest on-line.
bialy663 17.03.2011 @ 16:00
Znacznie lepszym pomysłem jest mPay, nie potrzeba instalować żadnej aplikacji. Wszystkie opłaty dokonywane są za pomocą krótkiego kodu (w 3 sieciach) i jest to bezpłatne. Nie jest wymagane połaczenie z internetem. Płacić można za bilety w Białymstoku, Lublinie, Warszawie.
M&M 17.03.2011 @ 18:28
@Frasier - niestety, internet jest potrzebny
http://www.skycash.com/wymagania-techniczne.html
Pobranie, instalacja i korzystanie ze SkyCash wymaga dostępu do Internetu. Dlatego należy pamiętać o wykupieniu stosownego abonamentu na połączenia z Internetem.
@bialy663 - człowiek to jednak się nie zna jak nie siedzi w temacie. Faktycznie genialna sprawa i wszystko w oparciu o krótkie kody: https://www.mpay.pl/dla_uzytkownikow/jak_placic.html Tylko, że nie jest uniwersalnym sposobem (to chyba jedyny minus). Z jakiegoś powodu nie ma Ery, jak i nie wiadomo jak zachowałyby się numery wirtualnych operatorów. Świadcząc powszechną biletowaną usługę można się zastanowić, czy wykluczenie na starcie tak z 1/4 klientów (PTC) jest dobrym pomysłem. Z drugiej strony ilu wykluczy/zniecheci konieczność połączenia z internetem?
Z dwóch wolałbym mpay :-).
Frasier 18.03.2011 @ 06:20
@bialy663, @M&M - Trochę szkoda tego internetu. W zasadzie jego obecność jest już coraz częstsza i to w nawet prostszych telefonach, ale jednak nie jest i nigdy nie będzie tak uniwersalna jak kody. Jeżeli do tego dodać jeszcze brak 100% pewności odnośnie zadziałania, to nie jest to pewna usługa. Sądzę jednak, że prędzej można mieć problem z działaniem internetu, niż kodów, zatem mPay jest chyba odobinę pewniejszy.
Gdybym zdecydował się na taką formą zakupu, to i tak nosiłbym w kieszeni awaryjny bilet, właśnie na sytuację, kiedy z jakiegoś powodu system przestałby działać, bo jakoś nie wierzę w możłiwość wytłumaczenia sytuacji kontrolerowi... Wiekszość podejdzie jednak do tego pewnie bez tego zabezpieczenia, z pełną wiarą. Oby się nie zniechęcili. Na miejscu usługodawców mimo wszystko radziłbym mieć ze sobą zawsze jeden, nieskasowany bilet - na wszelki wypadek. Lepszy klient świadomy niebezpieczeństw, niż ufający w nasz produkt nieświadomy.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości