PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > BlackBerry w trosce o zdrowie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/blackberry-w-trosce-o-zdrowie-7976.html
QR Code
BlackBerry w trosce o zdrowie

Maciej Celmer, 10 listopada 2010, 09:08 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 2 grudnia 2010 o 15:58)
Tagi: aplikacja, BlackBerry

Na platformę BlackBerry pojawiły się aplikację mające pomóc ich użytkownikom zadbać o zdrowie. Aplikacje mają pomóc rzucić palenie, jeść zdrowo, regularnie kontrolować ciśnienie i regularnie ćwiczyć.

„No Smoking” to aplikacja, która ma pomóc rzucić palenie. Stworzył ją były palacz, który próbował kilkukrotnie zerwać z nałogiem. Założeniem twórcy była aplikacja, która pomoże mu rzucić palenie bez konieczności stosowania drastycznych środków.

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy włączyć tryb uczenia się, dzięki któremu nasz smartfon BlackBerry będzie wiedział kiedy i w jakich sytuacjach sięgamy po papierosa. Po kilku dniach to aplikacja będzie nam mówiła kiedy możemy zapalić papierosa, stopniowo wydłużając przerwy między kolejnymi.

Aplikacja kosztuje 35,69 PLN i może być pobrana z: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/3613?lang=en

Aplikacja „Calorie Counter” ma pomóc w prosty sposób zgromadzić informacje na temat wartości odżywczych posiłków spożywanych przez jej użytkownika, a także pilnować diety, regularnych ćwiczeń i wagi.

Aplikacja zaopatrzona jest we wszystkie narzędzia potrzebne do utrzymania zrównoważonej diety: wyszukiwarkę wartości kalorycznych i odżywczych posiłków, dziennik stosowanej diety, aktywności fizycznych oraz wagi, a także folder, w którym możemy zapisywać nasze postępy.

Darmowa aplikacja może być pobrana z: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/1565?lang=en

Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do udaru mózgu, ataku serca, niewydolności serca, tętniaków czy chronicznej niewydolności nerek.

Aplikacja „BP Diary” pozwala śledzić ciśnienie tętnicze dzień po dniu i ma sprawić, że użytkownik lepiej pozna jego rytm na przestrzeni czasu (zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego) i może zapobiegać symptomom nadciśnienia. Aplikacja pozwala tworzyć przejrzyste wykresy (ciśnienia skurczowego, rozkurczowego i pulsu), zapisywać wyniki w formacie plików JPEG czy przeglądać wcześniejsze wykresy.

Aplikacja kosztuje 14,25 PLN i może być pobrana z: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/8083?lang=en

Aplikacja "An Office Yoga" jest skierowana do użytkowników, którzy spędzają długie godziny za biurkiem, przed komputerem czy za kierownicą. Taki tryb pracy może powodować wiotczenie mięśni i ból. Każde ćwiczenie zaprezentowane w aplikacji An Office Yoga można wykonać w biurze, a aplikacja będzie osobistym trenerem.

Aplikacja kosztuje 10,69 PLN i może być pobrana z: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/5947?lang=en

Pamiętajmy jednak, że urządzenie nie zrobi nic za nas.

Źródło: BlackBerry

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości