PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Blokował numery alarmowe

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/blokowal-numery-alarmowe-5278.html
QR Code
Blokował numery alarmowe

Paweł Wasik, 31 grudnia 2008, 09:26
Tagi: 112, Komenda Główna Policji (KGP)

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku godzin wykręcał numery alarmowe 112 i 997 blisko 100 razy. "Dowcipniś" uniemożliwiał tym samym skorzystanie z numerów alarmowych osobom naprawdę potrzebującym natychmiastowej pomocy.

Ustalony mężczyzna blokował numery alarmowe dwukrotnie. Za pierwszym razem w przeciągu sześciu godzin 67 razy wykręcił numery 112 i 997 dezorganizując pracę dyżurnego nowotomyskiej policji i straży pożarnej. Innego dnia przez 2 godziny dzwonił 26 razy pod numer 997.

Za każdym razem oficer dyżurny pełniący służbę po kilku minutach rozmowy orientował się, że mężczyzna bezpodstawnie wykręcił numer. Wobec tego informował go, że blokując linię alarmową może z jego winy dojść do tragedii, gdy ktoś potrzebujący nie będzie mógł się dodzwonić po pomoc.

Pomimo kilkakrotnego rozłączania rozmowy dzwonił po raz kolejny, a kiedy słyszał w słuchawce, że dyżurny nie chce z nim prowadzić rozmowy, stawał się agresywny i wulgarny. Teraz za swój czyn stanie przed sądem i grozi mu także 1,5 tys. złotych grzywny.

Źródło: KGP

reklama

Ostatnie opinie internautów

marlena73-73 31.12.2008 @ 12:31
A co to jest za kara 1,5 tyś zł ??? Gość powinien dostać przynajmniej z 5 tyś. i odpracować z 500 godzin zamiatając ulice z kartką na plecach "swoim zachowaniem mogłem zabić ludzi".Wtedy odechciałoby mu się robić głupuch "żartów".A kolejni debile trzy razy zastanowiliby się,czy dzwonić z bombowymi informacjami...Ale znając polskie realia zamkną faceta w psychiatryku z rozpoznaniem chwilowej niepoczytalności i nic mu nie zrobią...
raf56 31.12.2008 @ 18:23
Przeczytałem ten artykuł z lekkim niedowierzaniem,dlatego,że nie rozumiem jak dorosły człowiek może zrobić coś takiego.Rozumiem jeszcze gdyby były to dzieci bo wiadomo,że dziecom różne głuppie pomysły wpadają do głowy z których to konsekwencji nie zdają sobie sprawy.Nie jest to też pierwszy i nie ostani taki przypadek bo takich osób jak ten niespełna rozumu pan jest niestety więcej.Czytałem jakiś czas temu artykuł na jednym z portali,że są także osoby które dzwonią na nr alarmowe tylko dlatego,że chcą z kimś porozmawiać dla towarzystwa!Niestety przez takie głupie zachowanie osoba potrzebująca pilnie pomocy może nie otrzymać pomocy na czas,bo wiadomo,że często liczą się najbliższe minuty do przybycia pomocy a jeśli ktośw tym czasie blokuje linie to o tragedię nie trudno.
Myślę,że w tym przypadku kara 1,5 tys złotych jest niewystarczająca,bo kto wie czy ten pan zrozumie swój błąd i nie popełni go w pryszłości.Może pomogłyby tu jakieś zajęcia z terapeutą czy coś w tym rodzaju?
luko92 1.01.2009 @ 10:11
Dostał 1,5 tysiąca złotych kary ?! To kpina. Przecież przez niego mógł ktoś stracić życie ! Zastanawia mnie tylko motyw postępowania takiego człowieka. Co chciał przez to osiągnąć ?! Przyjemność? Chciał zabić nudę ?!
krzychu.pl 1.01.2009 @ 18:32
Głupota człowieka, który wykręca numery alarmowe dla żartu narażając życie innych ludzi jest przerażająca... Uważam, że takich ludzi z całą stanowczością należy tępić i karać by zrozumieli swój błąd i już nigdy nie pomyśleli o takim beznadziejnym sposobie spędzania czasu i 'umilania' go innym... Kara w tym przypadku jaką powinien zastosować sąd powinna być również odstraszająca by nikt inny nie wpadł na podobnie żenujący pomysł. Musimy starać się aby w ramach prewencji jak najszybciej unieszkodliwić takich osobników, który z w imię zabawy narażają ludzkie życie czy zdrowie. Liczę, że sąd zastosuje karę odpowiednią do wymiaru popełnionego czynu i tym samym oduczy i przestrzeże innych przed takimi zachowaniami. Jeżeli w tym przypadku kara wymierzona przez sąd by nie pomogła (np. ograniczenie wolności) warto zastanowić się nad leczeniem tego pana. Taki człowiek musi zrozumieć jaką głupotę przejawił swoim zachowaniem. Dla dobra i bezpieczeństwa całego społeczeństwa.
BAQ 2.01.2009 @ 10:11
publiczna chłosta mu się należy
adam12 2.01.2009 @ 13:59
Myślę że 1,5 tyś. złotych grzywny skutecznie zniechęci dowcipnisia do kolejnych zabaw tego typu, ponieważ nie jest to aż tak mała kwota jeśli ktoś zarabia 2tyś na miesiąc. Jednak zwykła grzywna tu nie wystarczy ponieważ na pewno znajdą się naśladowcy których nie przestraszy zwykła grzywna, którą i tak zazwyczaj zapłacą rodzice, ponieważ takich czynów często dopuszczają się osoby nieletnie. Należy tu zastosować bardziej radykalne środki ale zgodne z prawami człowieka, wystarczył by zwykły wyrok pozbawienia wolności który skutecznie odstraszył by dowcipnisiów ze względu na to że w pewien sposób wyklucza on takiego człowieka ze społeczeństwa staje się on osobnikiem któremu bardzo trudno znaleźć pracę, a co za tym idzie środki na życie.
kasia 3.01.2009 @ 14:06
Myślę, że toruńskie prawo wcale nie ułatwie zwykłym ludziom życia i nie daje bezpieczeństwa chroniąc przed ludźmi, którzy popełniają różnego rodzaju przestępstwa. Uważam, że dyżurny policjant od razu mógl zainterweniować, zamiast dopuścić do tego, żeby dzwonić jeszcze co najmniej kilkadziesiąt razy. To jest niedopus*****ne. Ale wiadomo jaki będzie efekt, oświadczenie o niepoczytalności a gościu będzie dalej robił taklie numery. Na przyszłość proponuje prace społeczne, zamiatanie ulic lub wynoszenie śmieci.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 5 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16