PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Blokowanie anonimowych połączeń w Orange

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/blokowanie-anonimowych-polaczen-w-orange-8749.html
QR Code
Blokowanie anonimowych połączeń w Orange

Maciej Celmer, 10 marca 2011, 15:26
Tagi: ACR, Orange

Sieć Orange wprowadziła dziś możliwość blokowania anonimowych połączeń ACR.

Aby uruchomić ACR trzeba wysłać SMS o treści AKT BPA pod numer 8087, można też aktywować za pomocą krótkiego kodu: *110*71#. W obu przypadkach operacja jest darmowa.

Źródło: Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

Frasier 10.03.2011 @ 15:29
To tego jeszcze nie było? :-) Byłem pewien, że mieli.
Jako ciekawostkę powiem, że przez jakiś czas (teraz już chyba nie) Gadu Air umożliwiał rozpoznanie numeru zastrzeżonego, który do nas dzwonił. Było je widać w historii konta. Następny raz jak będzie ktos do mnie z banku, czy innego tajemniczego miejsca dzwonił, muszę sprawdzić ,czy nadal widać.
dawid9222 10.03.2011 @ 15:55
Z jednej strony dobrze, zapobiega to nękaniu i niechcianym połączeniom.
Ale z drugiej strony, skąd wiemy, że anonimowe połączenie to napewno niechciane połączenie? ;)
kamilxy 10.03.2011 @ 18:40
Cwaniaki z biur obsługi wciskające MIX'a co najmniej raz w miesiącu i tak dzwonią z numerów niezastrzeżonych, także jak dla mnie funkcjonalność bezużyteczna :-)) ale wiem, że nie jestem pępkiem świata i innym może się przydać : ))
pozdrawiam: ))
Wanda 10.03.2011 @ 19:43
Mam nadzieję, że ten ACR jest uniwersalny i działa lepiej niż w Play. Podam przykład mojej Mamy, która miała zarejestrowany Play Fresh, ale zapomniała cofnąć zgody marketingowe. Jak pojawił się ACR, to go sobie włączyła. Niestety, nachalny konkurs Play pomimo blokady się do niej dodzwonił. Nie wiem, czy to była wina wczesnej fazy ACR i jak większosć rzeczy w Play, testowanej na żywo na klientach, ale powstało złe wrażenie. Wrażenie, że ten kto wykupił numer z Play dla konkursu jest "ponad" blokadą. Czy tak jest nadal to nie wiem, namówiłam ją do pójścia do salonu i cofnięcia zgody marketingowej.
Konkurs był wyjątkowo perfidny, ktoś dzwonił z zastrzeżonego, po odebraniu melodia, potem SMS proszący o SMS za 4 zł i zapowiadający kolejne telefony... Play jest jakoś tak "innowacyjny" w tym spamie głosowym.
Pozostaje pamiętać o braku zgód i rejestrować numery.
omen 14 10.03.2011 @ 20:13
No właśnie skąd my mamy wiedzieć czy te połączenie jest niechciane.
Weźmy sobie taki przykład, że ktoś z naszych znajomych zmienił numer lub przeniósł się do innej sieci i chce się do nas dodzwonić i poinformować nas, że korzysta z tego numeru. Moim zdaniem to jest bezużyteczne, można sobie poradzić z kimś kto nas nęka jakimś innym sposobem, no ale przynajmniej orange coś z tym próbuje zrobić, miejmy nadziej że wymyślą inny, lepszy sposób.
M&M 13.03.2011 @ 13:16
@omen 14 - mylisz pojęcia. Jak zrozumiałem dla Ciebie "anonimowe połączenie" to połączenie z numeru, którego nei mamy na liście kontaktów, tak? Podałeś przykład znajomego, który zmienił numer i my nie mamy tego nowego numeru na naszej liście kontaktów. ACR nie blokuje czegoś takiego, ono blokuje wszystkie połaczenia do nas BEZ PREZENTACJI NUMERU, czyli te które na wyświetlaczu pokazują ci się jako numer zastrzezony/nieznany. Gdyby znajomy miał coś takiego włączone i nie mógł się do nas dodzwonić (pewnie jest stosowny komunikat, że abonent nie odbiera połączeń bez identyfikacji), to można mu poradzić, żeby tę identyfikację włączył.
Wydaje mi się, że wszyscy operatorzy są zobowiązani do wprowadzenia ACR. Tutaj: http://bit.ly/dXYKnI można znaleźć stanowisko UKE w tej sprawie. Sformułowanie "czerwona słuchawka" było chyba bezpośrednim nawiązaniem do słów (zawsze profesjonalnego) Rzecznika Play.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 11 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16