PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > BTS-y będą zasilane biopaliwami

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bts-y-beda-zasilane-biopaliwami-320.html
QR Code
BTS-y będą zasilane biopaliwami

Piotr Baranowski, 13 lutego 2007, 15:17 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 13 lutego 2007 o 15:18)
Tagi: Ericsson

Ericsson, GSMA, oraz Idea zamierzają zastosować biopaliwa w celu rozszerzenia zasięgu na wiejskich obszarach Indii.

Ericsson, hinduski operator sieci telefonii komórkowej Idea Cellular oraz Fundusz Rozwoju Sieci GSM (GSMA), połączyli się w celu wykorzystania możliwości kryjących się w biopaliwach, jako potencjalnym źródle zasilania dla sieci telefonii bezprzewodowej na wiejskich obszarach Indii. W ramach pilotażowego projektu w Pune (Maharashtra), te trzy organizacje zaczną wykorzystywać biopaliwa jako źródło energii zasilającej stacje bazowe, zlokalizowane poza obrębem sieci elektroenergetycznych.

W pierwszym etapie projektu, mającym się już ku końcowi, przeprowadzono badanie wykonalności zastosowania paliw, opartych na roślinach niejadalnych, takich jak bawełna i jatrofa (tropikalna roślina oleista). W drugim etapie przewiduje się stworzenie łańcucha dostaw, wykorzystującego lokalne uprawy do produkcji biodiesla, będącego źródłem zasilania dla pięciu do dziesięciu stacji bazowych w regionie Maharashtra. Celem ostatecznym jest stworzenie możliwości zasilania tych stacji przy pomocy bawełny lub jatrofy do końca pierwszej połowy 2007 roku.

Biodiesel - jako źródło zasilania stacji bazowych - posiada szereg ważnych zalet w stosunku do konwencjonalnego paliwa dieslowskiego. Może on być wytwarzany na miejscu, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu zatrudnienia na obszarach wiejskich. Jednocześnie jego zastosowanie obniża koszty transportu i związanej z nim logistyki i bezpieczeństwa. Wpływ biodiesla na środowisko jest znacznie mniej negatywny od paliwa konwencjonalnego. Czystszy proces spalania przyczynia się do zmniejszenia liczby przeglądów generatora i jednocześnie przedłuża jego żywotność, co przekłada się na obniżenie kosztów operacyjnych.

„W miarę, jak operatorzy GSM rozszerzają pokrycie swoimi sieciami nowych obszarów, jednym z największych wyzwań jest pokonanie problemów operacyjnych, związanych z brakiem podstawowej infrastruktury” - dodał Mats Granryd, dyrektor zarządzający w firmie Ericsson w Indiach. „Poprzez tę inicjatywę, wciągamy także społeczności lokalne w bezprzewodową rewolucję i umożliwiamy masowe wykorzystanie płynących z niej korzyści”.

„Prawie trzy czwarte populacji Indii mieszka na obszarach wiejskich, którym często brakuje niezawodnego zasilania w energię – powiedział Sanjeev Aga, Prezes IDEA Cellular - Biopaliwa pomogą nam zwiększyć pokrycie sieci na tych obszarach, przynosząc istotne korzyści gospodarcze i społeczne ludności wiejskiej”.

Rząd Indii zachęca firmy w kraju do przystosowanie się do biopaliw. Indie mają wielkie możliwości, aby stać się wiodącym przedstawicielem tego alternatywnego źródła energii.

„Szybkie przystosowanie się do biopaliw da Idei pionierską rolę w rozwoju tanich i nieuciążliwych dla środowiska sieci telefonii bezprzewodowej, służącej społecznościom lokalnym” – powiedział Rob Conway, Dyrektor Naczelny GSMA, globalnego porozumienia operatorów telefonii komórkowej. „W przyszłości zamierzamy podzielić się z innymi operatorami sieci mobilnych na całym świecie naszą wiedzą i doświadczeniami uzyskanymi dzięki temu projektowi".

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 0 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

All-Star point guard... 3.03.2018, 03:21

New balance pink... 3.03.2018, 03:13

adidas original... 3.03.2018, 03:06