PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Bystrzaki Plusa

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bystrzaki-plusa-2249.html
QR Code
Bystrzaki Plusa

Michał Gruszka, 12 października 2007, 12:02
Tagi: Plus, Polkomtel, promocja

Cztery tysiące dzieci z całej Polski, które pod okiem Policji poznały zasady ruchu drogowego, kilkaset dziewcząt i chłopców uczestniczących w Mini Tour de Pologne oraz kilkadziesiąt tysięcy rozdanych odblasków to efekt zakończonej akcji BYSTRZAKI PLUSA – Mini Tour de Pologne, kompleksowego programu edukacyjno-prewencyjnego realizowanego przez operatora sieci Plus we współpracy z Komenda Główną Policji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Program Bystrzaki Plusa to ogólnopolska akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania na drogach oraz wykreowanie mody na ich przestrzeganie.

Program Bystrzaki Plusa ma unikalny i atrakcyjny charakter, jest bowiem połączony z największą imprezą kolarską w Polsce – wyścigiem Tour de Pologne, którego sponsorem jest również operator sieci Plus. Dzięki współpracy, dzieci biorące udział w sportowej rywalizacji mogły przejechać tą samą trasą co zawodowi kolarze. Ponadto, młodzi zwycięzcy wyścigów odbierali nagrody na podium, na którym dekorowani byli zwycięzcy etapowi Tour de Pologne. Dla wszystkich dzieci, które nie brały udziału w wyścigach przygotowane zostało specjalne miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci mogły sprawdzić swoje praktyczne umiejętności i teoretyczną wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszo jak i na rowerze. W akcji wzięło udział ponad cztery tysiące dzieci, wszystkie otrzymały specjalne materiały edukacyjne oraz odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne na drogach.

Aspirant Robert Kania z Biura Prewencji i ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział:

W zapobieganiu wypadkom bardzo dużą rolę odgrywają zarówno rodzice jak i nauczyciele. Powinni oni czynnie włączać się w różnego rodzaju inicjatywy. Poprzez zabawę i wspólną rywalizację łatwiej jest zainteresować dzieci tematyką bezpieczeństwa. Jak jest to ważne mówią statystyki. W 2006 roku doszło na polskich drogach do 5555 wypadków z udziałem dzieci do 14 roku życia. Pamiętajmy jednak, że nie ma złotego środka na zapewnienie dzieciom pełnego bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest abyśmy ciągle przypominali im o zagrożeniach.

Program BYSTRZAKI PLUSA wykorzystuje naturalne środowisko najmłodszych. Organizatorzy imprezy mówią do dzieci ich językiem, bawią się z dziećmi ucząc bezpiecznych zachowań, co znacznie podnosi skuteczność oraz efektywność akcji.

W programie Bystrzaki Plusa mogli wziąć udział uczniowie szkół, które zgłosiły akces do programu. Trafiły do nich zaprojektowane w formie atrakcyjnych komiksów szkolne kalendarze edukacyjne i opaski odblaskowe, szczególnie ważne o tej porze roku w terenach gorzej zurbanizowanych. Program angażuje także dorosłych. Każda akcja poprzedzona jest kampanią informacyjną adresowaną do nauczycieli, opiekunów i rodziców. Uwrażliwiamy na sprawy bezpieczeństwa tych, którzy bezpośrednio są odpowiedzialni za najmłodszych.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości