PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Bystrzaki Plusa

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bystrzaki-plusa-3114.html
QR Code
Bystrzaki Plusa

Michał Gruszka, 18 stycznia 2008, 14:50
Tagi: bezpieczeństwo, Plus, rozrywka

BYSTRZAKI PLUSA – Zimowa Akademia Bezpieczeństwa to kolejna edycja ogólnopolskiego, długofalowego Programu edukacyjnego poświęconego promowaniu wśród najmłodszych zasad bezpiecznego zachowania oraz kreowania wśród dzieci i młodzieży mody na aktywny, bezpieczny i zdrowy wypoczynek. Zimowa Akademia Bezpieczeństwa jest adresowana do dzieci w wieku 7-12 lat.

Ma na celu uwrażliwienie najmłodszych na kwestie bezpiecznego uprawiania sportów zimowych, a w szczególności jazdy na nartach i snowboardzie. Już od najbliższej soboty, przez kolejne, cztery zimowe weekendy:

19 – 20 Stycznia 2008 Zakopane – Małe Ciche
26 – 27 Stycznia 2008 Kluszkowce – Czorsztyn-Ski
2 – 3 Lutego 2008 Myślenice – Zarabie Sport
9 – 10 Lutego 2008 Krynica Zdrój – Jaworzyna Krynicka

odbywać się będą zajęcia w ramach Zimowej Akademii Bezpieczeństwa. Instruktorzy narciarstwa i snowboardu prowadzić będą specjalnie przygotowane kursy dla najmłodszych poświęcone kwestiom bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich w myśl zasady „bawiąc - uczyć”. W specjalnie przygotowanych namiotach przeprowadzone zostaną liczne konkursy i zabawy, a wszystkim uczestnikom zajęć na stoku, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania instruktorów wręczone zostaną nagrody. Udział w akcji jest bezpłatny. Zajęcia na stoku to teoretyczne i praktyczne ćwiczenia z jazdy na nartach i snowboardzie. Każdy uczestnik kursu w Zimowej Akademii Bezpieczeństwa pozna dekalog Międzynarodowej Organizacji Narciarskiej. Dekalog dostępny jest także w serwisie internetowym Zimowej Akademii Bezpieczeństwa www.bystrzakiplusa.pl .

Alina Urban, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A powiedziała:

Bystrzaki to całoroczny kompleksowy program, obejmujący kilka płaszczyzn. Skutecznie wspieramy od wielu lat ratowników GOPR i TOPR, jednocześnie przeprowadzamy akcje i tworzymy letnie i zimowe programy, których celem jest prewencja, edukacja oraz uwrażliwienie na sprawy bezpieczeństwa. To pierwsze tak całościowe podejście do kwestii bezpieczeństwa, nie tylko najmłodszych.

Zimowa Akademia Bezpieczeństwa angażuje także dorosłych, którzy mają szansę przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się po stoku. BYSTRZAKI PLUSA Zimowa Akademia Bezpieczeństwa to kolejna akcja edukacyjna, której sponsorem jest POLKOMTEL operator sieci PLUS, a której adresatami są najmłodsi. We wrześniu z sukcesem przeprowadzona została akcja promująca zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Teraz BYSTRZAKI PLUSA pojawiają się na górskich stokach, na których PLUS obecny jest już od blisko 8 lat wspierając i aktywnie współpracując z ratownikami górskimi.

BYSTRZAKI PLUSA są rozwinięciem programu społecznego operatora sieci Plus, którego celem jest promocja zasad bezpiecznej turystyki i wypoczynku. Do tej pory operator sieci Plus zbudował we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Górskim Ochotniczym Pogłowiem Ratunkowym Zintegrowany System Ratownictwa w górach, którego głównym elementem jest numer ratunkowy 601 100 300. Uruchomił także analogiczny system we współpracy z WOPR na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz nad Morzem.

Zintegrowany System Ratownictwa w górach wykorzystuje dwa centra koordynacji: w Rabce dla GOPR (koordynuje większość prac oraz akcji ratowniczych prowadzonych przez 7 regionalnych grup GOPR od Bieszczad po Karkonosze) oraz w Zakopanem dla TOPR. O skuteczności i użyteczności systemu najlepiej świadczą statystyki. Od chwili udostępnienia numeru ratunkowego w górach do dzisiaj ratownicy korzystający z Zintegrowanego Systemu Ratownictwa odnotowali kilkadziesiąt tysięcy zgłoszeń. Udzielono pomocy kilkunastu tysiącom osób znajdującym się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Paweł 23.01.2008 @ 14:57
Miło jest czytać takie rzeczy .Nie tylko widać Plus walczy o kolejnego abonenta ale wspiera tych najbardziej potrzebujacych.Czyli oprócz akcji z wielka wyprz sami działaja dla szczytnych celów i akcji.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości