PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Bystrzaki Plusa, Mini Tour de Pologne

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/bystrzaki-plusa-mini-tour-de-pologne-1842.html
QR Code
Bystrzaki Plusa, Mini Tour de Pologne

Michał Gruszka, 7 września 2007, 15:37
Tagi: Plus, Polkomtel

Ogólnopolska akcja edukacyjno-sportowa Bystrzaki Plusa – Mini Tour de Pologne, skierowana do dzieci w wieku 9-15 lat, startuje 9 września br. na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Program Bystrzaki Plusa – Mini Tour de Pologne to ogólnopolska akcja edukacyjna mająca na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży sportów rowerowych oraz edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa. Program realizowany jest w ramach największej sportowej imprezy w Polsce – Tour de Pologne, którego sponsorem i partnerem technologicznym już po raz jedenasty jest sieć Plus.

Głównym elementem programu Bystrzaki Plusa jest Mini Tour de Pologne, czyli wyścigi rowerowe dzieci i młodzieży w sześciu miastach będących etapami 64. Tour de Pologne (program w załączeniu). Młodzi zawodnicy będą mieli niepowtarzalną okazję przejazdu tą samą trasą co zawodowi kolarze. W zawodach biorą udział zgłoszone przez szkoły reprezentacje, w skład których może wejść trzech do pięciu uczniów.

Oprócz tego zarówno uczestnicy miniwyścigu, jak i wszystkie dzieci obserwujące zawody będą mogli w każdym z sześciu miast sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wziąć udział w konkursach rowerowych w specjalnie przygotowanym Miasteczku Ruchu Drogowego. Uczestnicy zabawy w miasteczku otrzymają opaski odblaskowe znacznie podnoszące widoczność pieszych i rowerzystów na drodze oraz kalendarz edukacyjny na rok szkolny 2007/2008.

Bystrzaki Plusa to edukacja przez zabawę, sportową rywalizację oraz nagradzanie najlepszych. Każdy rowerzysta może być Bystrzakiem Plusa i tym samym popularyzować bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie na drogach. Program, którym objęte są ok. 22 tysiące placówek oświatowych w kraju, aktywizuje nie tylko najmłodszych, ale także nauczycieli oraz działające w gminach i powiatach związki sportowe.

Program Bystrzaki Plusa – Mini Tour de Pologne objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jego partnerem jest Komenda Główna Policji.

Polkomtel od lat wspiera i inicjuje wartościowe projekty związane z bezpieczeństwem, edukacją i sportem. Jednym z nich jest Zintegrowany System Bezpieczeństwa, który powstał we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (GOPR), Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (TOPR) i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR). Jego elementem są m.in. numery ratunkowe nad wodą 0 601 100 100 oraz w górach 0 601 100 300. Realizacja partnerstwa technologicznego między siecią Plus a służbami ratowniczymi pozwoliła na wdrożenie unikalnego w skali światowej systemu łączności, umożliwiającego łatwy i szybki kontakt z ratownikiem.

Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

wawrzyn34 13.09.2007 @ 07:52
było spoko bylem uczestnikiem "TRZECIE"miejsce :D pozdro ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości