PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Carlsberg wybiera rozwiązania Juniper Networks

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/carlsberg-wybiera-rozwiazania-juniper-networks-1075.html
QR Code
Carlsberg wybiera rozwiązania Juniper Networks

Piotr Baranowski, 16 maja 2007, 18:50
Tagi: Juniper Networks

Firma Juniper Networks ogłosiła, że Carlsberg A/S, jedna z największych spółek piwowarskich na świecie, wdrożyła platformy akceleracji aplikacji centrum danych Juniper Networks DX w celu poprawy jakości aplikacji Hyperion, działającej w sieci internetowej.

Ponadto zdalny globalny dostęp do programu zostanie zabezpieczony przez opracowane przez Juniper Networks platformy Secure Access (SA) SSL VPN, które doskonale integrują się z platformami DX.

Carlsberg, wykorzystuje aplikację Hyperion w celu odbioru szczegółowych raportów i analiz z ponad siedemdziesięciu spółek zależnych rozmieszczonych na całym świecie sprawujących w grupie różne funkcje. Komputer macierzysty centralnie obsługujący aplikację Hyperion znajduje się w centrum danych firmy w Kopenhadze, w związku z czym jego działanie było spowolnione w przypadku niektórych użytkowników ze spółek zależnych, tym samym hamując ich efektywność i wydajność. Wielu użytkowników korzysta również z aplikacji Hyperion na odległość podczas podróży bądź pracy w domy, tak więc firma Carlsberg musiała zapewnić łatwe w użyciu i bezpieczne łącza umożliwiające dostęp do poufnych danych znajdujących się w programie.

Niels Fabricius, Group Consolidation Manager w Carlsberg Breweries powiedział:

Test weryfikacji koncepcji z wykorzystaniem platform DX w krótkim czasie wykazał, że możemy znacznie poprawić czas dostępu do Hyperiona i przesyłania z niego danych. Dzięki wdrożeniu na szeroką skalę uzyskaliśmy sześćdziesięcioprocentową poprawę dzięki optymalizacji przepływu ruchu, więc wprowadzenie tego rozwiązania okazało się bardzo korzystne i opłacalne dla firmy Carlsberg.


Platforma DX została wdrożona w centrum danych firmy Carlsberg w celu zrównoważenia obciążenia wpływających żądań i rozładowania powtarzających się, obciążających CPU zadań zwykle wykonywanych przez serwery, pozwalając im tym samym na o wiele wydajniejszą pracę. Dynamicznie kondensując informacje przesyłane do sieci spółki, platforma DX redukuje natężenie ruchu na łączach, znacznie przyśpieszając działanie aplikacji zarządzających efektywnością przedsiębiorstwa (BPM) takich jak Hyperion. Firma Carlsberg bada obecnie jak inne stosowane przez nią aplikacje będą współpracować z platformą DX opracowaną przez Juniper Networks w celu zapewnienia dalszej poprawy jakości w całym przedsiębiorstwie.

Bezpieczny dostęp dla użytkowników zdalnych
W kwestii globalnego zdalnego dostępu do aplikacji Hyperion S9, firma Carlsberg wykorzysta urządzenia Juniper Networks SSL VPN, które gwarantują pracownikom zdalnym dostęp do informacji o każdej porze z każdego miejsca poprzez praktycznie każde urządzenia działające w Internecie. Technologia Juniper Secure Access SSL VPN pozwala na oparty na przeglądarce mobilny bezpieczny dostęp przez stałe łącza, łącza bezprzewodowe, DSL oraz funkcję dial-up. Rozwiązania oparte na przeglądarce umożliwiają ponadto użytkownikom mobilnym dostęp do sieci firmowych w punktach nie należących do spółki takich jak komputery hotelowe. Rozwiązanie Secure Access SSL VPN ustala autentyczność każdego użytkownika i weryfikuje stan urządzenia, z którego ten korzysta przed umożliwieniem dostępu do sieci, a co więcej gwarantuje dostęp do konkretnych zasobów w oparciu o uprawnienia użytkownika.


Gert-Jan Schenk, Vice President of Operations, EMEA, w firmie Juniper Networks powiedział:
Aplikacje oparte na sieci mogą zużywać nawet ponad dziesięć razy większą przepustowość łączy niż ich odpowiedniki działające w oparciu o serwery klientów, powodując problemy z opóźnieniami, które wpływając na pracę użytkowników zdalnych korzystających z aplikacji przez sieć rozległą. Mają również negatywny wpływ na serwery sieciowe i aplikacyjne w centrum danych, co może w jeszcze większym stopniu pogorszyć działanie aplikacji. Przedstawiciele firmy Carlsberg uważają, że Juniper Networks DX – platforma akceleracji aplikacji centrum danych – w połączeniu z rozwiązaniem Juniper SA SSL VPN pozwoli na dostarczanie pracownikom najważniejszych aplikacji szybciej i efektywniej za pomocą Internetu.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości