PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Certyfikat bezpieczeństwa dla systemu BlackBerry 7

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/certyfikat-bezpieczenstwa-dla-systemu-blackberry-7-9721.html
QR Code
Certyfikat bezpieczeństwa dla systemu BlackBerry 7

Maciej Celmer, 17 listopada 2011, 12:14
Tagi: bezpieczeństwo, BlackBerry, BlackBerry 7, EAL4+

Smartfony BlackBerry pracujące pod kontrolą systemu BlackBerry 7 zostały ocenione przez niezależne laboratorium Common Criteria i spełniają kryteria bezpieczeństwa dla certyfikatu EAL4+.

Common Criteria to międzynarodowy standard oceny, czy dane produkty spełniają określone wymogi bezpieczeństwa. Jest on powszechnie szanowany za obszerną i kompleksową ewaluację przez niezależnych ekspertów. Akredytacja EAL4+ bierze pod uwagę projekt produktu, metodologię rozwoju oprogramowania oraz mechanizmy zabezpieczenia. EAL4+ to najwyższy poziom akredytacji w ramach Common Criteria Recognition Arrangement (CCRA), uznawany w 26 krajach na całym świecie.

Scott Totzke, Senior Vice President BlackBerry Security w firmie Reserch In Motion powiedział:

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii dla klientów korporacyjnych i jesteśmy dumni, że BlackBerry 7 OS zdobył ten rygorystyczny certyfikat. RIM jest znany jako lider rynku w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań mobilnych, a to osiągnięcie pozwala dać naszym klientom na całym świecie pewność przy wdrażaniu rozwiązań BlackBerry w ich organizacjach.

Firma RIM jest zobowiązana do niezależnych testów bezpieczeństwa i certyfikacji produktów BlackBerry. RIM aktywnie uczestniczy w programie Cryptographic Module Validation Program (program walidacji modułów kryptograficznych) w Ameryce Północnej, United Kingdom CESG Assisted Product Service (CAPS), jak również w międzynarodowym programie oceny Common Criteria (International Common Criteria evaluation scheme).

Wcześniej certyfikat EAL4+ otrzymało również rozwiązanie BlackBerry Enterprise Server. Usługa BlackBerry Enterprise Solution została zatwierdzona ze względu na bezpieczne przechowywanie i przesyłanie poufnych danych przez Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), jak również organizacje rządowe w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Austrii, Australii i Nowej Zelandii.

Źródło: RIM

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości