PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ciąg dalszy podsłuchiwania dziennikarzy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ciag-dalszy-podsluchiwania-dziennikarzy-1724.html
QR Code
Ciąg dalszy podsłuchiwania dziennikarzy

Piotr Baranowski, 30 sierpnia 2007, 11:55
Tagi: bezpieczeństwo, prawo

Kilka dni temu środowiskiem dziennikarskim wstrząsnęła informacja o podsłuchach dziennikarzy. Minister sprawiedliwości oficjalnie zaprzecza, jednak kolejne publikacje medialne potwierdzają o inwigilowaniu dziennikarzy - pisze media2.

Kolejne rewelacje ujawnił Piotr Pytlakowski w ostatnim wydaniu tygodnika Polityka. Przyznaje on, że wielu dziennikarzy mogło być podsłuchiwanych ponieważ kontaktowali się z jednym z detektywów, który miał posiadać niewygodne informacje dotyczące Zbigniewa Ziobry. Do dzisiaj detektywowi nie postawiono zarzutów.

Detektyw był podsłuchiwany, dlatego telefony dziennikarzy znalazły się w tzw. kręgu podejrzeń, co pozwoliło prokuraturze podsłuchiwanie bez pozwolenia przez maksymalnie pięć dni. Następnie nagrania powinny być skasowane, a dana osoba o tym poinformowana, czego nie dokonano.

Według Pytalkowskiego, służby miały czyhać także na Sylwestra Latkowskiego, który zbierał informacje o śmierci Marka Papały. Zdarzyło się, że kilka osób, z którymi kontaktował się Latkowski, trafiło do CBŚ, gdzie miano im cytować słowa, które padły jedynie w rozmowie telefonicznej.

Dziennikarzowi Polityki udało się ustalić, że numery telefonów komórkowych dziennikarzy znajdują się w rejestrze wniosków i zarządzeń dotyczących kontroli operacyjnych Komendy Głównej Policji, co oznacza, że byli podsłuchiwani jako tzw. figuranci.

Według informacji Polityki nie jest także tajemnicą, że minister Zbigniew Ziobro oraz szef ABW Święczkowski mieli osobiście odsłuchiwali nagrania dziennikarzy, co potwierdziło obiektywne źródło dziennikarzom Rzeczpospolitej, którzy już kilka miesięcy wcześniej przygotowywali materiał o podsłuchach jednak wydawca odmówił publikacji. Nie bała się Gazeta Wyborcza, która napisała o podsłuchu ośmiu dziennikarzy.

Źródło: media2.pl, Polityka

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości