PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Coraz więcej Vodafona w Polkomtelu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/coraz-wiecej-vodafona-w-polkomtelu-2367.html
QR Code
Coraz więcej Vodafona w Polkomtelu

Michał Gruszka, 25 października 2007, 10:01
Tagi: Polkomtel, Vodafone

Jak zapowiedziała nowa władza, możemy się spodziewać uwolnienia spółek zależnych od Skarbu Państwa. Jak czytamy w Gazecie Prawnej, oznacza to kolejne, lepsze, zmiany w Polkomtelu, jak chociażby szybszą zmianę marki na Vodafone.

Problem telekomunikacyjnych spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem Skarbu Państwa znakomicie widać na przykładzie operatora sieci Plus, którego prezes powoływany jest z partyjnego klucza.

Obecnie spółką kieruje bliski znajomy braci Kaczyńskich, a dzisiaj udało się "wsadzić" do rady nadzorczej obecnego prezesa Polskiego Radia. Jeśli Platforma Obywatelska dotrzyma słowa, podobne problemy się skończą.

Antoni Mężydło, od lat zajmujący się w Sejmie telekomunikacją powiedział:

Spółki telekomunikacyjne, w których pośrednio lub bezpośrednio udziały ma Skarb Państwa, trzeba najpierw dobrze zrestrukturyzować, a potem dobrze sprzedać na rynku.

Poseł dodaje, że polskie firmy, które są akcjonariuszami Polkomtela, powinny - jeśli tego chcą - móc sprzedać swoje udziały w tej spółce. Poseł zastrzega, że trzeba zrobić to tak, by zadbać o interes Skarbu Państwa i proponuje aby udziałowcy Polkomtela z udziałem skarbu państwa najpierw odkupili akcje od TDC.

Takie zapowiedzi mogą jedynie cieszyć innego udziałowca Polkomtela – Vodafone, który od miesięcy chce zwiększyć udziały w sieci. Jeśli wszystko się uda, na polskim rynku telekomunikacyjnym szykuje się kolejna, po Orange, zmiana marki.

Źródło: Gazeta Prawna, Media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości