PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Coraz więcej zabezpieczonych sieci Wi-Fi

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/coraz-wiecej-zabezpieczonych-sieci-wi-fi-5319.html
QR Code
Coraz więcej zabezpieczonych sieci Wi-Fi

Łukasz Roguski, 9 stycznia 2009, 01:32
Tagi: EMC Resource Management Software Group, WiFi

Opublikowano badanie dotyczące bezpieczeństwa komunikacji bezprzewodowej przeprowadzone przez RSA, które wykazują stały, znaczący wzrost popularności sieci bezprzewodowych w największych światowych centrach. Na czele stawki pojawił się Paryż.

Paryż pobił rekordy w liczbie wykrytych w mieście punktów dostępu bezprzewodowego. W ujęciu rok do roku wzrost wyniósł 543 proc. Wzrost w Londynie i Nowym Jorku, był wolniejszy, niż w roku 2007: w Londynie liczba punktów dostępowych wzrosła o 72 proc. (spadek ze 160 proc. w ubiegłym roku), a w Nowym Jorku wystąpił wzrost o 45 proc. (spadek z 49 proc.). Londyn zachowuje pozycję miasta, w którym działa najwięcej sieci bezprzewodowych z liczbą wykrytych punktów dostępowych wynoszącą 12 276 - więcej o ponad 3 tys. w porównaniu z Nowym Jorkiem.

Publiczne punkty dostępowe - których celem jest zapewnienie każdej osobie posiadającej urządzenie bezprzewodowe dostępu do Internetu na zasadzie opłaty za to, z czego się faktycznie korzysta (pay-as-you-go) lub dostępu przedpłaconego -stają się coraz bardziej powszechne we wszystkich trzech miastach. W każdym przypadku wzrost dostępnych publicznych punktów dostępowych był znacznie szybszy w roku 2008 w porównaniu z rokiem poprzednim. W Paryżu wystąpił największy wzrost - liczba rozwiązań wzrosła o ponad 300 proc. i znacznie przewyższa wzrost w Nowym Jorku (44 proc.) i Londynie (34 proc.).

Nowy Jork pozostaje na pierwszym miejscu pod względem koncentracji publicznych punktów dostępowych. Z 15 procentami Nowy Jork znacznie wyprzedza Londyn, w którym jedynie 5 proc. wykrytych punktów dostępowych było dostępnych publicznie. W Paryżu publiczne punkty dostępowe stanowiły 6 proc. wykrytych punktów dostępowych.

Po raz pierwszy w badaniu określono liczbę prywatnych sieci bezprzewodowych działających w okolicach Londynu, Nowego Jorku i Paryża, a także sprawdzono ich zabezpieczenia.

W Londynie liczba prywatnych punktów dostępu bezprzewodowego była większa niż liczba ich firmowych odpowiedników: w sumie 6 730 - lub 55 proc. wszystkich wykrytych punktów dostępowych zostało określonych jako należące do osób prywatnych. W Nowym Jorku 18 proc. wykrytych punktów dostępowych należało do użytkowników indywidualnych. W Paryżu odsetek ten wynosił 21 proc.

Użytkownicy sieci domowych wydają się być bardziej świadomi konieczności korzystania z zabezpieczeń niż ich odpowiednicy w przedsiębiorstwach. W Paryżu szyfrowanych jest 98 proc. sieci domowych. To jest doskonały wynik. Niewiele w tyle pozostają nowojorczycy z wynikiem 97 proc. i londyńczycy, z których 90 proc. wdrożyło w domu technologię szyfrującą.

Źródło: EMC, RSA

reklama

Ostatnie opinie internautów

przemek89k 11.01.2009 @ 13:16
Cieszy rozwój postępu - z tego co słyszałem w Polsce także już nie długo ma powstać "napływ" nowych miejsc gdzie internet będzie dostępny dla każdego , ale w przeciwieństwie do Paryża u nas to nadal zapewniania. Miło będzie wybrać się gdzieś z laptopem i uzyskać dostęp do bezprzewodowego internetu, zwłaszcza gdy będzie on za darmo.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości