PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Cyfrowy Polsat ma roaming w 213 krajach tylko dzięki Telefonice. Transmisja danych do końca marca

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/cyfrowy-polsat-ma-roaming-w-213-krajach-tylko-dzieki-telefonice-transmisja-danych-do-konca-marca-5347.html
QR Code
Cyfrowy Polsat ma roaming w 213 krajach tylko dzięki Telefonice. Transmisja danych do końca marca

Łukasz Roguski, 13 stycznia 2009, 23:18 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 13 stycznia 2009 o 23:51)
Tagi: Cyfrowy Polsat, Polsat

Cyfrowy Polsat jest jednym z pierwszych na polskim rynku operatorów wirtualnych, który do świadczenia usługi roamingu wykorzystuje karty SIM z podwójnym numerem IMSI (International Mobile Subscriber Identity, międzynarodowy numer identyfikacji abonenta), dzięki temu operator bez pośrednictwa innych polskich operatorów (np. PTC) może oferować roaming szybko w wielu krajach na całym świecie.

Usługa jest dostępna u operatora dopiero od początku stycznia. Z telefonu za granicą klienci Cyfrowego Polsatu mogą korzystać w 213 krajach i terytoriach zależnych, w ponad 490 sieciach. Cyfrowy Polsat korzysta przede wszystkim z umowy z brokerem roamingowym, który współpracuje z hiszpańską siecią Telefonica Moviles. Ponadto, operator ma własne umowy roamingowe z operatorami zagranicznymi\ Liczba bezpośrednich partnerów roamingowych Cyfrowego Polsatu (CP) stopniowo się powiększa, ale nie jest na razie publicznie znana.

Aby skorzystać z usługi roamingu międzynarodowego w ofercie Cyfrowego Polsatu, Klient nie musi mieć dodatkowej karty SIM. Karty SIM klientów Cyfrowego Polsatu korzystają z dwóch numerów IMSI (IMSI – International Mobile Subscriber Identity): IMSI należącego do CP i IMSI Telefonici. Jeżeli Klient wyjeżdża do kraju, w którym CP posiada bezpośredniego partnera roamingowego, karta automatycznie loguje się do jego sieci z IMSI CP. W przypadku braku bezpośredniego partnera w danym kraju, lub utraty zasięgu w sieci partnera bezpośredniego, karta także w sposób automatyczny loguje się z IMSI Telefonici. Klient cały czas dostępny jest pod tym samym numerem telefonu CP.

Do końca pierwszego kwartału 2009 r. planowane jest również udostępnienie transmisji danych.

Lista partnerów roamingowych CP

Źródło: PasjaGSM.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

raszed 13.01.2009 @ 23:45
Nie jest ciekawie z aktywacją tego roamingu. Mam jedną z pierwszych kart i poinformowano mnie o konieczności wymiany. Później okazało się, że w mojej miejscowości już nie w tych punktach obsługi telefonii komórkowej Cyfrowego Polsatu.
Kontakt mailowy z operatorem naganny, odpowiedzi czasami bez sensu. Na pytanie co mam zrobić, gdyż nie ma u mnie punktu właściwego dostałem jedynie link do listy punktów. :D
Porażka :-)
berdys 14.01.2009 @ 02:16
zamow darmowy starter :) i po problemie ( czesciowo ) :)
ed28 14.01.2009 @ 11:02
A darmowy starter to konieczność podania PESELU i nr dowodu osobistego - a nie każdy lubi się dzielić takimi informacjami.
raszed 15.01.2009 @ 01:26
No to dotarłem do punktu obsługi telefonów komórkowych Polsat. Zdziwienie ludzi tam będących niewyobrażalne. W systemie nie ma funkcji do wymiany kart sim (do wydawania odpłatnie d**likatów również). Wieczorem otrzymałem telefon, że w czwartek ma być już możliwa wymiana karty w punktach. :D

Chciałem już kupić nowy ale to nie gwarantowało, że będzie on tym dobrym. :D
krzychu.pl 15.01.2009 @ 10:07
Ciekawe rozwiązanie zastosowano w przypadku roamingu Cyfrowego Polsatu. Dobrze, że w końcu zdecydowano się na udostępnienie samego roamingu bo zaoferowanie klientom usług bez możliwości wykonywania połączeń za granicą był po prostu porażką. W dzisiejszych czasach roaming nie jest jakąś usługą 'dodaną' i jeżeli operator przedstawia swoją ofertę a nie oferuje roaminigu wystawia sobie złe świadectwo narażając się po prostu na śmieszność. Ale mimo wszystko - lepiej późno niż wcale. Samo rozwiązanie z dwoma numerami IMSI jest bardzo ciekawe i dość innowacyjne. Moim zdaniem pozwoli to na ominięcie operatorowi wirtualnemu uniknięcia kosztów związanych w wykorzystywaniem łączy i nadajników polskiego operatora infrastrukturalnego dzięki czemu będzie można zaoferować lepsze stawki za połączenia. To rozwiązanie ułatwia również samemu operatorowi zaoferowanie roamingu w większej ilości państw na całym świcie z czego będą zadowoleni użytkownicy sieci.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości