PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Cyfryzacja jako działanie pod kampanię wyborczą?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/cyfryzacja-jako-dzialanie-pod-kampanie-wyborcza-2078.html
QR Code
Cyfryzacja jako działanie pod kampanię wyborczą?

Michał Gruszka, 26 września 2007, 14:50
Tagi: Polkomtel, Polskie Radio, TVP

Mimo, że nowy projekt obiecuje Polakom telewizję cyfrową oraz tani Internet, to jednak wśród ludzi branży pomysł budzi wątpliwości. Być może działanie te obliczone są głównie pod kampanię wyborczą. Jak to jest z tą cyfryzacją?

W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, że w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego prezesi trzech spółek z udziałem skarbu państwa - Polkomtela (Adam Glapiński), Polskiego Radia (Krzysztof Czabański) oraz Telewizji Polskiej (Andrzej Urbański) - podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie cyfryzacji telewizji oraz świadczenia usług multimedialnych.

Treści listu, który zaskoczył branżę, nie ujawniono nie ujawniono. Jednak niektórym odnowiły się pewne skojarzenia. Na przykład Juliusz Braun były szef KRRiT, powiedział Pulsowi Biznesu, że jest pełen najgorszych obaw, bo te same osoby zakładały spółkę Telegraf, która 18 lat temu chciała zdobyć mocną pozycję na rynku mediów. Niektórzy eksperci nie mają złudzeń, że list intencyjny podpisano tylko pod trwającą właśnie kampanię wyborczą.

Wczoraj Polkomtel w komunikacie prasowym poinformował rozpoczęciu działalności przez zespół projektowy do spraw cyfryzacji. Jak ustalił The Wall Street Journal, zespołem, który składał się będzie z 10 osób, będzie kierował Wojciech Muszyński, dyrektor departamentu ds. strategii w Plusie. Na razie zespół ma trzy miesiące na analizę dalszej działalności.

Muszyński w rozmowie z dziennikiem przyznaje, że nie wykluczone jest, iż firmy biorące udział w projekcie mogą utworzyć oddzielną spółkę, które będzie realizować projekt i mogłaby potem także przejmować mniejsze firmy.

Źródło: The Wall Street Journal Polska, Puls Biznesu, Media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 5 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości