PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Cztery modele Nokii dostały aktualizację do Symbiana Anna

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/cztery-modele-nokii-dostaly-aktualizacje-do-symbiana-anna-9485.html
QR Code
Cztery modele Nokii dostały aktualizację do Symbiana Anna

Maciej Celmer, 18 sierpnia 2011, 12:03
Tagi: aktualizacja, Nokia, Nokia C6-01, Nokia C7, Nokia E7, Nokia N8, Symbian, Symbian Anna

Od dzisiaj dostępna jest najnowsza aktualizacja systemu Symbian dla wybranych telefonów fińskiego producenta.

Modele, które dostały możliwość aktualizacji oprogramowania do wersji Anna to:

  • Nokia N8
  • Nokia C7
  • Nokia C6-01
  • Nokia E7

Symbian Anna może być pobrany m.in. poprzez najnowszą wersję aplikacji Ovi Suite(wersja 3.1.1.) zainstalowaną na komputerze. Szczegółowe informacje o aktualizacji można znaleźć także pod adresem: http://www.nokia.pl/anna

Ilari Nurmi, Vice President, Nokia powiedział:

Smartfony Nokia oparte na systemie Symbian są wykorzystywane każdego dnia przez miliony ludzi na świecie, odpowiadając na indywidualne potrzeby konsumentów i dostarczając możliwości wyboru na różnych poziomach cenowych. Symbian Anna wprowadza znaczące zmiany w jakości i szybkości użytkowania oraz pokazuje nasze ciągłe zaangażowanie w rozwój systemu Symbian, którego dowodem będzie wprowadzenie kolejnych 10 modeli w ciągu następnych 12 miesięcy i dostarczanie aktualizacji systemu co najmniej do 2016 roku.

Główne funkcje systemu Symbian Anna:

  • Interfejs użytkownika: Aktualizacja udostępnia nowy wygląd ikon i zwiększa użyteczność telefonu przy korzystaniu z kilku aplikacji jednocześnie. Poprawiono również klawiaturę ekranową i dodano jej pionowe ułożenie. Widok podzielonego ekranu umożliwia czytanie wiadomości, oglądanie stron internetowych, kontaktów lub maili i jednoczesne pisanie na wirtualnej klawiaturze QWERTY.
  • Mapy i nawigacja: Symbian Anna zawiera ulepszoną aplikację mapową z udoskonaloną funkcją wyszukiwania, nowymi trasami transportu publicznego i możliwością meldowania się za pomocą ulubionych portali geo-społecznościowych, takich jak np. Facebook;
  • Przeglądarka: Jest szybsza i łatwiejsza w obsłudze dzięki nowym narzędziom nawigacyjnym.
  • Ulepszenia biznesowe: Symbian Anna zapewnia pełne bezpieczeństwo, poprzez ulepszone kodowanie danych na smartfonach Nokia. Biznesowi użytkownicy modeli Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 i Nokia E7 mogą mieć łatwy i bezpieczny dostęp do firmowego intranetu poprzez IPSEC, SSL VPN. Ulepszono funkcje email obejmujące pełną obsługę kalendarza i spotkań. Połączenie z komunikatorem oraz status obecności z Microsoft Communicator Mobile.
  • Near Field Communications (NFC): aktualizacja systemu Symbian Anna uaktywnia także chipset NFC w modelu Nokia C7 tak, aby użytkownicy mogli połączyć swoje smartfony Nokia C7 i dzielić się kontaktami, zdjęciami, filmami wideo oraz grać w gry; z łatwością łączyć się akcesoriami obsługującymi technologię NFC oferowanymi przez Nokia oraz inne firmy; czytać tagi NFC.

Nowy Symbian jest szybszy od swojego poprzednika i ładniej wygląda. Aktualizacja systemu to dobre posunięcie ze strony Nokii. Na pewno wielu użytkowników będzie zadowolonych. Tak długie wsparcie dla autorskiego systemu - podczas zmiany strategii i przechodzenia na WP - powinno spodobać się wiernym klientom finów.

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

adamo 20.08.2011 @ 18:43
na N8 nic szczególnego ta aktualizacja nie wniosła po za odświeżonym wyglądem ikon :(
kisiel 26.08.2011 @ 10:40
na E7 tylko problemy quickofice i adobe reader zostaje usuniete i jak mnie poinformowano w serwisie nokii trzeba raz jeszcze kupic zeby odzyskac... Dodatkowo nie widze wiekszej poprawy w szykosci dzialania czy staabilnosci

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości