PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Dania wybrała Motorolę

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/dania-wybrala-motorole-1663.html
QR Code
Dania wybrała Motorolę

Piotr Baranowski, 21 sierpnia 2007, 19:00
Tagi: Motorola, TETRA (TErrestrial Trunked RAdio)

Duński rząd wybrał Motorolę jako dostawcę ogólnokrajowej sieci łączności radiowej TETRA. Tym samym Dania dołącza do Litwy, Norwegii i Księstwa Monako - państw, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy postawiły na rozwiązania technologiczne Motoroli. Warto dodać, że działające od 1998 roku w Krakowie Centrum Oprogramowania Motoroli stało się największym na świecie centrum badawczo-rozwojowym firmy w branży TETRA.

Firma Dansk Beredskabskommunikation A/S, spółka zależna Motoroli (NYSE: MOT), została wybrana przez duński rząd jako dostawca usługi ogólnokrajowej łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego w Danii. Dziesięcioletni kontrakt operatorski w formule "build-own-operate" (zbuduj-zachowaj własność-operuj) jest wart ok. 289 milionów dolarów.

Celem powstania sieci "SINE" (z jęz. duń. "Sikkerheds Nettet", sieć bezpieczeństwa) jest zintegrowanie duńskich służb bezpieczeństwa publicznego, a co za tym idzie, poprawa współpracy między nimi. Wspólny system łączności TETRA pozwoli służbom skuteczniej reagować w sytuacjach zagrożenia i poprawić bezpieczeństwo duńskich obywateli. Zastąpi on ponad 100 niezależnych sieci radiowych wykorzystywanych obecnie przez duńskie służby bezpieczeństwa publicznego.

Jako dostawcy usług w ramach dziesięcioletniego kontraktu w formule "build-own-operate", Dansk Beredskabskommunikation A/S i Motorola są odpowiedzialne za zapewnienie infrastruktury systemu, proces jego wdrożenia, instalację oraz operowanie ogólnokrajowej sieci przez okres trwania umowy. Sieć będzie oparta o technologię Dimetra IP Motoroli.

Pierwsza faza wdrożenia sieci, której zakończenie planowane jest na połowę 2008 roku, obejmie służby bezpieczeństwa publicznego na wyspach Lolland i Falster. Sieć będzie następnie uruchamiana w kolejnych regionach, a całość wdrożenia ma być zakończona w ciągu 3 lat.

Kolejny wygrany przez Motorolę przetarg na budowę sieci TETRA wzmacnia wiodącą pozycję koncernu w dziedzinie dostarczania tzw. "łączności krytycznej" ("mission critical"). Motorola do tej pory podpisała ponad 320 kontraktów TETRA w 68 krajach, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości