PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Datera Call-eX dla Instytutu Oceanologii PAN

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/datera-call-ex-dla-instytutu-oceanologii-pan-1624.html
QR Code
Datera Call-eX dla Instytutu Oceanologii PAN

Piotr Baranowski, 14 sierpnia 2007, 11:15
Tagi: Datera, Datera Call-eX, FreecoNet, IVR, VoIP

Instytut Oceanologii PAN w Sopocie wdrożył serwer Datera Call-eX wraz z telefonami IP. Cała inwestycja została zrealizowana przez trójmiejską spółkę Datera SA, świadczącą kompleksowe usługi doradcze w zakresie zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną oraz oferującą rozwiązania VoIP.

Z telefonii internetowej może obecnie korzystać 20 pracowników Instytutu, którzy otrzymali telefony IP, posiadają własne numery miejskie oraz numery wewnętrzne. Telefony i wdrożony serwer Datera Call-eX działają w oparciu o specjalną podsieć, którą Instytut stworzył na potrzeby inwestycji. Ma ona zapewnić 100 proc. niezawodność, a także umożliwić uruchamianie w przyszłości innowacyjnych usług dodanych związanych z telefonią IP (np. e-FAX, systemy IVR itp.).

Marcin Wichorowski, Kierownik Centrum Komputerowego z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie powiedział:

Dzięki wdrożeniu telefonii IP i nowoczesnego serwera telekomunikacyjnego, nasz Instytut ponosi zdecydowanie mniejsze opłaty za rachunki telefoniczne. Te oszczędności sięgają kilkudziesięciu procent i będą jeszcze większe, gdyż docelowo planujemy wyposażyć wszystkich naszych pracowników w telefony IP, co pozwoli na bezpłatne rozmowy w ramach Instytutu i docelowo do wszystkich instytucji akademickich. Do niskich rachunków przyczynia się też fakt, że na numery zewnętrzne dzwonimy przez operatorów TelAreny (usługa FreecoNet), gdzie nie ma abonamentu, a rozmowy są bardzo tanie i do tego naliczane sekundowo.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości